Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI'NDAN ŞEHİTLİK ZİYARETİ

-ATO BAŞKANI BARAN, 15 TEMMUZ DARBE TEŞEBBÜSÜNÜN YILDÖNÜMÜNDE, KARŞIYAKA VE CEBECİ ASRİ MEZARLIĞI'NDAKİ ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ.

-ATO BAŞKANI BARAN, 15 TEMMUZ DARBE TEŞEBBÜSÜNÜN YILDÖNÜMÜNDE,  KARŞIYAKA VE CEBECİ ASRİ MEZARLIĞI'NDAKİ ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ.

 

-ATO HEYETİ, ŞEHİTLERİN RUHUNA FATİHA OKUDU, "VATAN SİZE MİNNETTAR" YAZILI ÇELENKLER BIRAKTI.

 

-ATO BAŞKANI BARAN: "15 TEMMUZ DİRİLİŞİMİZİN SEMBOLÜDÜR."

 

15 TEMMUZ 2017- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yıldönümünde Karşıyaka ve Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki şehitlikleri ziyaret etti. Baran, "15 Temmuz gecesi 250 şehit verdik ancak ülke olarak yeniden dirildik. 15 Temmuz dirilişimizin sembolüdür" dedi.

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz akşamı gerçekleştirdiği hain darbe teşebbüsünün yıldönümünde ATO Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki ATO heyeti, canlarını hiçe sayarak tankların tüfeklerin önüne duran ve darbe girişimini akamete uğratan şehitlerin mezarlarını ziyaret etti.

 

-VATAN SİZE MİNNETTAR-

 

Şehitlik ziyaretinde ilk durak Karşıyaka Mezarlığı'ndaki 15 Temmuz Şehitliği oldu. ATO Başkanı Baran başkanlığındaki heyetin "Vatan Size Minnettar" yazılı çelenk bıraktığı 15 Temmuz Şehitliği'nde Kocatepe Camii İmamı Mehmet Atıcı şehitlerin ruhuna Kur'an-ı Kerim okudu. Baran'a Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Ülkü Karakuş, Musa Beşparmak ve Ziya Kemal Gazioğlu ile çok sayıda Meclis Üyesi'nin eşlik ettiği şehitlik ziyaretinde, heyet şehitlerin kabirlerini tek tek ziyaret ederek Fatiha okudu.

 

Baran ve ATO Heyeti daha sonra Karşıyaka Mezarlığı'ndaki Polis Şehitliği'ni ziyaret etti.

 

-CEBECİ ŞEHİTLİĞİ DE ZİYARET EDİLDİ-

 

ATO Başkanı Baran ve beraberindeki heyetin sonraki durağı Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki Polis Şehitliği oldu. Burada 15 Temmuz gecesi Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Merkezi'nde şehit olan polislerin mezarları başında dua okuyan Baran, mezarlara su verdi. Kocatepe Camii İmamı Mehmet Atıcı'nın şehitlerin ruhuna Kur'an-ı Kerim okuduğu ziyarette, heyet şehitler için dua etti ve burada da üzerinde "Vatan Size Minnettar" yazılı çelenk bıraktı.

 

-ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAK, ÇOCUKLARINA KİTAP HEDİYESİ-

 

ATO Başkanı Baran, şehitlik ziyaretlerinde, şehitlerinin ölüm yıldönümünde onlara dua etmek için gelen ailelerle de görüşerek başsağlığı dileklerini iletti ve Türk bayrakları hediye etti. Baran, şehitlerin çocuklarına da yazar Ömer Seyfettin'in hikaye kitaplarını hediye etti.   

 

-"15 TEMMUZ DİRİLİŞİMİZİN SEMBOLÜDÜR"-

 

ATO Başkanı Baran, şehitlik ziyaretinde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bir yıl önce bugün çok önemli bir badire atlattığını anlattı. O gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ferasetli liderliği ve milletin cesareti sayesinde, ülkenin çok büyük bir tehlikeden kurtulduğunu hatırlatan Baran, "15 Temmuz gecesi 250 şehit verdik ancak ülke olarak yeniden dirildik. 15 Temmuz dirilişimizin sembolüdür" dedi. Baran sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Ülkemizde hemen her on yılda bir darbe gerçekleşiyor ve siyasi sistemi darbeler belirliyordu. Ülkemizde yönetim, adına demokrasi denilse de askeri vesayet altında yürütülüyordu. Ne 27 Mayıs 1960, ne 12 Mart 1971 ne de 12 Eylül 1980'de halk kitlesel halde darbecilere tepki göstermemişti. İşte 15 Temmuz'u farklı kılan ve önemli bir tarih olarak kayda geçiren halkın bu tutumudur. 15 Temmuz'da halkın kahramanca bir direniş sergilemesi Cumhuriyet tarihinde bir ilktir. Bu millet, liderinin, başkomutanının bir sözüyle sokağa çıktı ve onları sokağa çıkamaz hale getirmeye çalışan hainlere gereken cevabı iman ve inanç gücüyle verdi. Demokrasi nöbetimiz ilelebet sürecek.  Bizler de, gelecek nesillere güçlü ve müreffeh bir Türkiye bırakmak için vazifemizi ifa edeceğiz. Çalışmayı ibadet sayan bir anlayışla, devletimize omuz vereceğiz. Şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimize sahip çıkacağız."