Görüşlerinizi
Paylaşın
HİNDİSTAN ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ İSTİYOR

-ATO'YU ZİYARET EDEN HİNDİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ İKİNCİ KÂTİBİ VERMA, ANKARA'DAN YENİ DELHİ'YE DİREKT UÇUŞ BAŞLATILMASINI İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ. -ATO BAŞKANI BARAN: "HİNDİSTAN'DAKİ ENERJİ, İNŞAAT, MADENCİLİK VE MÜTEAHHİTLİK İŞLERİNE TALİBİZ."

21 KASIM 2017 - Hindistan Büyükelçiliği İkinci Kâtibi ve Kançılarya Şefi Alok Verma, Ankara'dan Yeni Delhi'ye direkt uçuş başlatılmasını istediklerini söyledi.

Hindistan Büyükelçiliği Misyon Şefi Yardımcısı Vanaja K. Thekkat ile Büyükelçilik İkinci Kâtibi ve Kançılarya Şefi Alok Verma, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ı ziyaret etti. Verma, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, iki ülke başkentleri arasında direkt uçuş olmasının, pek çok etkinliği de beraberinde getireceğini söyledi. 

Türkiye'nin Hindistan için önemli bir ülke olduğunu kaydeden Verma, Türk firmalarının Hindistan'da yatırım yapmalarını arzu ettiklerini belirtti. Hindistan'da özellikle "akıllı şehir" projelerinin revaçta olduğunu vurgulayan Verma, "Bu konuda çok büyük projelerimiz var. Elçilik olarak Hindistan'da yatırım yapacak iş adamlarınıza her türlü desteği vermeye, vize kolaylığı sağlamaya hazırız" dedi. 

-BARAN: "HİNDİSTAN'A SAĞLIK HİZMETİ VEREBİLİRİZ"

ATO Başkanı Baran ise konuşmasında, Hindistan'ın yazılım ve bilişim sektöründe tarih yazdığını belirterek, "Hindistan'ın başarılarını örnek alıyoruz" diye konuştu. Hindistan'ın Çin'den sonra en fazla büyüyen ikinci ülke olduğuna dikkati çeken Baran, şunları söyledi:

"Hindistan'daki enerji, inşaat, madencilik ve müteahhitlik işlerine talibiz. Makine ve kimya sektörlerinde de iddialıyız. Hindistan çok kalabalık bir ülke. Ankara olarak sağlık alanında da size hizmet verebiliriz. ATO olarak dostumuz Hindistan ile ticaretimizi en üst seviyelere taşıma gayreti içinde olacağımızdan şüpheniz olmasın."

Hindistan ile Türkiye arasındaki ticaretin yetersiz olduğuna da dikkati çeken Baran, "İki ülke arasındaki ticaretin artması için iş adamlarını bir araya getirmek dahil her türlü iş birliğine hazırız" dedi.