Görüşlerinizi
Paylaşın
THY BAŞKANI AYCI'DAN ANKARA'YA YENİ UÇUŞ MÜJDESİ

-TÜRK HAVA YOLLARI YÖNETİM VE İCRA KURULU BAŞKANI İLKER AYCI, PARİS, BERLİN, FRANKFURT VE VİYANA'YA ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ BAŞLATTIKLARINI HATIRLATARAK, YENİ UÇUŞLARIN MÜJDESİNİ VERDİ. -ATO'NUN DÜZENLEDİĞİ ANKARA MARKA FESTİVALİ'NDE KONUŞAN AYCI, "TÜRK HAVA YOLLARI MARKA DEĞERİNİ MİLYONLARCA YOLCUSUNUN KALBİNDEKİ YERİNDEN ALIYOR" DEDİ.

15 ARALIK 2017 - Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, Paris, Berlin, Frankfurt ve Viyana'ya Ankara'dan direkt uçuş başlattıklarını hatırlatarak, "Ankara'yı tabii ki bunlarla bırakmayacağız. Avrupa'da ve çevre ülkelerde yeni şehirlere Ankara'yı ulaştırmanın gayreti içinde olacağız" dedi.

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) "Yaratıcılıkta Yeni Yollar, Yeni Yönler, Yeni Yöntemler" temasıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Ankara Marka Festivali'ne konuşmacı olarak katılan Aycı, önümüzdeki dönemde Ankara'dan yurt dışına direkt uçuşları artıracakları müjdesini verdi. Ankara'dan bütün dünyaya ulaşmak hedefine bağlı olarak bu yıl dört yeni uçuş başlattıklarını söyleyen Aycı, "İnşallah sizlerin de desteğiyle başta Gürsel Başkanımın ve ekibinin desteğiyle, hep birlikte bu hatları dolduracağız. Bu hatlarda frekans derinliği yaşayacağız" diye konuştu.

Aycı, Ankara'dan Medine, Cidde ve Moskova'ya da direkt uçuşları bulunduğunu, THY'nin yüzde 50 ortağı olduğu Sun Express'in ise Ankara'dan Amsterdam, Paris, Zürih, Londra ve Köln'e direkt uçtuğunu anımsattı. "Bunların da frekans derinliğini artırmak suretiyle yılbaşından itibaren yüzde 36 frekans artışı yapacağız" diyen Aycı, önümüzdeki dönemde THY, Anadolu Jet ve Sun Express olarak Ankara'yı dünyaya daha ulaşılabilir kılmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini bildirdi.

-"ANKARA'DA ARTIK FARKLI BİR HEYECAN VAR"-

Ankara Ticaret Odası'nın çalışmalarından övgüyle söz eden Aycı, "Özellikle bu son dönemde ATO'nun öncülüğünde Ankara'da farklı bir heyecan, farklı bir enerji ve sinerji var. Gerek belediyeler gerekse Ankara Ticaret Odamızın işbirlikleriyle hakikaten cıvıl cıvıl, her yerde birbirinden kaliteli, içerikli, renkli katılımlarla güzel toplantılar ve çalışmalar icra ediliyor. İnanıyorum ki bu sayede Ankara'nın ticari hayatı, iktisadi hayatı çok daha farklı bir biçimde dünyayla rekabet eder hale gelecek. Dünyadaki şehirler arası rekabette şehirlerin marka olarak öne çıkmasında da Ankaramız daha da bir farklı olacak. Bu anlamda Gürsel Başkanıma ve ekibine bir kere daha teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Dünyaca tanınan bir Türk markası dendiğinde akla gelen ilk ismin Türk Hava yolları olduğunu vurgulayan Aycı, "Ülkemizi, milletimizi, değerlerimizi tüm dünyada başarıyla temsil etmek gibi bir sorumluluk var omuzlarımızda. Bayrağımızı dünyanın dört bir yanına taşımakla görevli bir bayrak taşıyıcı şirketiz" diye konuştu.

Dünyada en çok noktaya uçan havayolu olma unvanını ellerinde bulundurduklarını belirten Aycı, 120 ülkede 300 destinasyona uçtuklarını kaydetti. THY'nin hizmet kalitesinin başta Avrupa olmak üzere pek çok ülkede ödüle layık görüldüğüne dikkati çeken Aycı, "Türk Hava Yolları bugün marka değerini milyonlarca yolcusunun kalbindeki yerinden alıyor. Değerlerimizi temsil ettiğimizi, medeniyet birikimimizi de taşıdığımızı unutmuyoruz. Sadece yolcu, sadece kargo taşımıyoruz. Bu ülkenin medeniyet iddiasını, medeniyet fikrini, medeniyet tasavvurunu da taşıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yeniliklerin peşinde koşan, teknolojiyi en iyi şekilde kullanan, "kullanıcı dostu" teknolojilerle yolcularının işini kolaylaştıran bir şirket olmak gibi çıtayı yükseltmek zorunda oldukları alanlar bulunduğunu anlatan Aycı, şöyle konuştu:

"Farklı bir marka deneyimini sunmak zorundayız. Marka deneyimiyle birlikte markaya olan bağlılıklarını geliştiriyor insanlar. Biz misafirlerimizi dinlemeye, onların isteklerinden yola çıkarak yeni ürünleri tasarlamaya gayret ediyoruz. Teknolojinin sağladığı imkanları da kullanmaya çalışıyoruz. İnovasyon kabiliyeti ile yeni ürünlerimizi tasarlarken yenilik yapmayı ihmal etmiyoruz."

-THY YENİ BİNADA DİJİTAL HİZMET SUNACAK-

Aycı, yolcuların İstanbul'da hizmete girecek yeni havalimanında karşılaşacakları yenilikleri de şöyle anlattı:

"Artık insanların büyük bölümü akıllı cihazlarla işini yapıyor. Yeni havalimanının terminal binasına akıllı cihazınızla girdiğiniz andan itibaren otomatik olarak bizim sistemlerimiz sizi tanıyor. Otomatik olarak check-in'iniz hazırlanıyor. Hangi kapıya gideceğiniz, nereden uçağa bineceğiniz ve valizinizin içeriği bile çok rahatlıkla sizin daha önce sunduğunuz haberleşmeye giriyor, boarding pass'iniz hazır hale geliyor. Sıralarda beklemek, yorulmak gibi meseleleri azaltan bir sistem. Tüm bilgileri akıllı cihazlarla takip etmek artık son derece kolay."

Koltuk seçimlerinde de akıllı cihazların sağladığı imkânları müşteriye kullandıracaklarını söyleyen Aycı, 2023 yılında 500 uçaktan oluşan filoyla yılda 120 milyon yolcu taşımayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.  

-BARAN'DAN AYCI'YA PLAKET-

Aycı'nın konuşmasını ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis üyeleri, ATO Reklam Marka ve Pazar Geliştirme Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu ve komisyon üyeleri de izledi.

ATO Başkanı Baran, konuşmasının ardından Aycı'ya plaket takdim etti.