Görüşlerinizi
Paylaşın
ADALET BAKANLIĞI'NDAN KONSİNYE SATIŞ SİSTEMİ HAKKINDA DUYURU

Sayın Üyemiz,

T.C. Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu (İşyurtları Daire Başkanlığı)'ndan alınan yazıda; Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları kantinlerinde satışı yapılan ürünlerin konsinye satış yöntemiyle sağlanmasına yönelik uygulama yapılacağı ifade edilmektedir.


Yazıda, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu bünyesindeki kantinlerde konsinye satış işlemlerine yönelik başvuruların yapılması, başvuruların alınması ve değerlendirilmesi ile uygun başvuru sahipleriyle sözleşme imzalanması sürecine yönelik usul ve esaslar Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Konsinye Satış İşlemlerine Dair Yönetmelik'te hüküm altına alındığı da belirtilmektedir.


Konsinye satış işlemlerine ilişkin Konsinye Çağrısı/Duyurusu 22/04/2019 tarih ve 30753 sayılı resmi gazetede ve Kurumun resmi internet sitesinde yayınlanmış olup, başvuruya esas alınacak dokümanlar ve ilgili şartnamenin Kurumun resmi internet sayfasındaki duyurular kısmında yer almakta olduğu da yazıda bildirilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.