100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'DAN 30 AĞUSTOS MESAJI

29 AĞUSTOS 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da bağımsızlığı için şahlanan Türk Milleti'nin 99 yıldır aynı inanç ve kararlılıkla yoluna devam ettiğini belirterek "30 Ağustos, Türk Milleti'nin istiklal ve istikbalinin zaferidir. Bu zafer bizleri istiklalimize kavuşturmuş, istikbalimize ışık olmuştur" dedi.

 

ATO Başkanı Baran, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. 30 Ağustos'ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99'ncu yıl dönümünü büyük bir gururla kutladıklarını belirten Baran, "30 Ağustos, bağımsızlığımıza yönelik bir tehdit söz konusu olduğunda bir ve beraber küllerimizden doğacağımızın, imkânsızlık diye bir şeyin olmayacağının,  bu toprakların ezeli ve ebedi olarak Türk Milleti'ne ait olduğunun tüm dünyaya ilan edildiği gündür" diye konuştu.

 

Baran sözlerine şöyle devam etti:

 

"26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi tarihimiz için dönüm noktası olmuş, Türk Milleti şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini birlik ve beraberliğin en güçlü ve güzel örneğiyle göstermiştir. Bugünün bağımsızlık savaşını cephelerde değil fabrikalarda, üretim tezgâhlarında, işimizin başında veriyoruz. İş dünyasının temsilcileri olarak ekonomik bağımsızlığımız için birlik ve beraberlik içerisinde güçlü Türkiye'nin devamı için çalışıyoruz. Bu önemli günün yıl dönümünde ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."