100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ANKARA'DAN YURT DIŞINA YENİ DİREKT UÇUŞLARA DEVAM

ATO BAŞKANI BARAN, ANKARA VALİSİ ŞAHİN İLE BİRLİKTE, THY YÖNETİM KURULU VE İCRA KOMİTESİ BAŞKANI BOLAT'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNARAK, ANKARA'DAN YURTDIŞINA YENİ DİREKT UÇUŞLARIN BAŞLATILMASI KONUSUNDAKİ TALEPLERİNİ İLETTİ.

 

ATO BAŞKANI BARAN: "ANKARA'DAN YURT DIŞINA DİREKT UÇUŞLAR DAHA FAZLA İHRACAT, DAHA FAZLA TURİST DAHA FAZLA DÖVİZ GELİRİ, ÜLKEMİZİN GELİŞİMİNE DAHA FAZLA KATKI DEMEK"

 

15 Şubat 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Valisi Vasip Şahin ve ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ile birlikte göreve yeni getirilen Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Ekşi ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda THY Yönetim Kurulu Üyesi Şekib Avdagiç'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, Ankara'dan yurt dışına yeni direkt uçuşların başlatılması konusundaki taleplerini iletti.

 

Yeşilköy'deki THY Genel Müdürlük Binası'nda gerçekleşen ziyarette konuşan ATO Başkanı Baran, Yönetim olarak göreve geldiklerinden bu yana Ankara'dan direkt uçuşlar konusunun değişmez gündem maddeleri olduğunu ve Başkent'ten yurt dışına yeni direkt uçuşlar başlatılması için çalıştıklarını söyledi.

 

Covid-19 salgını öncesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın desteğiyle, Türk Hava Yolları ile birlikte yürüttükleri Ankara'dan yurt dışına direkt uçuşlar konusundaki çalışmalarda önemli aşama kat ettiklerini dile getiren Baran, salgın sürecinde getirilen seyahat sınırlamalarının yurt dışına direkt uçuşlar konusunu da sekteye uğrattığını söyledi.

 

Ankara Ticaret Odası olarak çalışmalarını üyelerinin gelişimi, Başkent'in ticaretinin gelişimi ve ülke ekonomisine destek olmak üzere üç ayaklı strateji üzerinde gerçekleştirdiklerini kaydeden Baran, "Kolay ulaşılabilirlik ve direkt uçuşlar ticaretin de turizmin de gelişmesi açısından olmazsa olmaz. Ankara'dan yurt dışına direkt uçuşlar daha fazla ihracat, daha fazla turist daha fazla döviz geliri, ülkemizin gelişimine daha fazla katkı demek" diye konuştu.

 

Baran, Ankara Ticaret Odası öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congresium'da gerçekleştirilecek "EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi" hakkında da THY heyetine bilgi vererek, heyeti Zirve'ye katılmaya da davet etti.

 

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Bolat da Ankara Ticaret Odası'nın Ankara'dan yurt dışına direkt uçuşlar konusundaki çalışmalarına destek vereceklerini söyledi.