100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'DAN, KADEMELİ ELEKTRİK TARİFESİNE TACİRLER DE DÂHİL EDİLSİN ÇAĞRISI

BARAN: "TİCARETİN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE DEVAMI AÇISINDAN İŞLETMELERE EŞİT KOŞULLARIN SAĞLANMASI ÖNEMLİ. ELEKTRİKTE İNDİRİMLİ TARİFE, ESNAF-TACİR AYRIMI OLMADAN TÜM İŞLETMELERİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE UYGULANMALI"

 

21 ŞUBAT 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, hükümetin kademeli elektrik tarifesi ile ilgili yaptığı çalışmaya tacirlerin de dâhil edilmesi gerektiğini kaydederek "Ticaretin sağlıklı bir şekilde devamı açısından işletmelere eşit koşulların sağlanması önemli. Elektrikte indirimli tarife, esnaf-tacir ayrımı olmadan tüm işletmeleri kapsayacak şekilde uygulanmalı" dedi.

 

ATO Başkanı Gürsel Baran, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın 1 Mart'a kadar tamamlamayı hedeflediği ve esnafa indirimli tarife öngören düzenlemeye Ankara Ticaret Odası (ATO) üyesi ticari işletmelerin de dâhil edilmesini istedi. Üyelerinin son dönemdeki yüksek elektrik faturalarını ödemekte zorlandığını dile getiren Baran, ticarette aynı sektörde faaliyet gösteren ve farklı kuruluşlara kayıt olan işletmelerin eşit uygulamaya tabi tutulması gerektiğini kaydetti.

 

Baran, "Birçok işletmede elektrik faturaları kira giderlerini geçti. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler bu gider kaleminden çok fazla etkilendi. Birçok işletme için sürdürülebilirliği olmayan yüksek elektrik faturalarına indirimli tarife, reel sektörün devamı açısından çok önemli" diye konuştu.