Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO HİZMET STANDARTLARINI YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

ATO BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN ANKARA TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ DÜZENLENEN ÇALIŞTAYLA YASALAR VE UYGULAMALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ. ATO BAŞKANI BARAN: "HEDEFİMİZ YÜZDE YÜZ ÜYE MEMNUNİYETİ"

23 EKİM 2017-  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkent'te bulunan yaklaşık 160 bin üyesine sunduğu hizmetin standardını yükseltmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. ATO bünyesinde faaliyet gösteren Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü personeli düzenlenen çalıştayla yasalar ve uygulamaları hakkında bilgilendirildi.

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen çalıştayın kapanışında konuşan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, görevi devraldıklarından bu yana başta ticaret sicili olmak üzere üyelere sundukları hizmetleri iyileştirmeye yönelik çalışmalar yürüttüklerini anlattı.  Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü'nün Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adına Türk Ticaret Kanunu uygulayıcısı olarak hizmet verdiğini hatırlatan Baran, ATO üyelerine daha kaliteli hizmet verebilmek için Yönetim olarak ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettiklerini, Oda personelinin de aynı hassasiyet içinde bulunduğunu belirtti.

-"FİZİKİ ŞARTLARI İYİLEŞTİRDİK"-

Ticaret Sicili Müdürlüğü'nün yaptığı iş gereği çok yoğun çalışan bir birim olduğuna dikkat çeken Baran, üyelerin daha iyi hizmet alabilmesi için fiziki şartları iyileştirdiklerini söyledi. Ticaret Sicili Müdürlüğü'nde görev yapan personelin hizmet kalitesini de yükseltmek için çalıştay düzenlendiğini kaydeden Baran, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bürokratlarının ATO personeliyle bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmasının da çok önemli olduğunu belirterek, İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın ve diğer eğitmenlere teşekkür etti. Baran, "Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü'nün hizmet kalitesini bu çalıştay neticesinde daha da yukarıya taşıyacağına yürekten inanıyorum. Hedefimiz yüzde yüz üye memnuniyeti" dedi.

ATO bünyesinde faaliyet gösteren Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştayda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın, Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü personeline, Türk Ticaret Kanunu ve Ticaret Sicili Yönetmeliği ile uygulamalar hakkında eğitim verdi. 

Çalıştayda ayrıca, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Şirketler Dairesi Başkanı Mustafa Umut Özgül, İnsan Kaynakları ve Bütçe Dairesi Başkanı Serkan Yüksel, MERSİS Şube Müdürü Hüseyin Güler Seçkin, İç Ticaret Genel Müdürlüğü uzmanları ile ATO Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Özmen ve Ankara Ticaret Sicili Müdürü Can Karadavut da eğitim verdi.

Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü personeli ile ATO'nun 444 0 286 numaralı çağrı merkezi çalışanlarının eğitim aldığı çalıştayın sonunda ATO Başkanı Gürsel Baran, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adına eğitimlere katılanlara birer plaket sundu.