Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO ÜYELERİNE HUKUK EĞİTİMİ

-ATO, TİCARİ HAYATTA SIK KARŞILAŞILAN HUKUKİ SORUNLAR İLE YENİ YASAL DÜZENLEMELER HAKKINDA ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA "ÜCRETSİZ" EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLEYECEK.

 

-ATO BAŞKANI BARAN: "TÜM ÜYELERİMİZİN HUKUKSAL KONULARDA TEMEL BİLGİLERE SAHİP OLMALARI GEREKİYOR."

 

11 KASIM 2017 - Ankara Ticaret Odası (ATO), ticari hayatta sık karşılaşılan hukuki sorunlar ile hukuk alanındaki yeni yasal düzenlemeler hakkında üyelerini bilgilendirmek amacıyla "ücretsiz" eğitim programı düzenleyecek.

 

ATO Akademi kapsamında düzenlenecek "1.Ticaret ve Hukuk Haftaları Sertifikalı Eğitim Programı" 25 Kasım'dan itibaren beş hafta boyunca Cumartesi günleri ATO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek.

 

-EĞİTİM SONUNDA SERTİFİKA VERİLECEK-

 

Ankara Ticaret Odası üyelerinin faaliyetlerini sürdürmeleri ve işlerini geliştirmeleri için ihtiyaç duyacakları alanlardaki mevzuat hakkında düzenlenecek eğitimler, üyelerin rahatlıkla katılabilmesi için Cumartesi günleri saat 13.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

 

25 Kasım'da yapılacak "Yatırım, Teşvik ve Hibeler" başlıklı ilk hafta eğitiminde, hazine arazilerin kiralanması, yatırım ve teşvik uygulamaları konularında eğitim verilecek. 2 Aralık'ta gerçekleştirilecek 2. hafta eğitiminde ise başlıklar "Fikri ve Sınai Haklar" ile "Gümrük Hukuku". Markalaşmanın önemi, marka tescil süreçleri, markaya sağlanan koruma gibi konular ile gümrükte basitleştirme konuları ikinci hafta eğitiminde üyelere aktarılacak.

 

9 Aralık'ta gerçekleştirilecek üçüncü hafta eğitiminde, "Bankacılık Hukuku" ile "İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku" başlığı altında kredilerden, teminat mektubuna, arabuluculuktan iş akdi sonlanmasına kadar üyelerin ihtiyaç duyacağı bilgiler verilecek. 16 Aralık'ta "Ticaret Hukuku", 23 Aralık'ta ise "İdare Hukuku" ile "Vergi Hukuku" konuları ele anılacak. Programın sonunda katılımcılara sertifika verilecek. 

 

-İSTEYEN ATO ÜYESİ EĞİTİMLERE KATILABİLECEK-

 

ATO'nun düzenlediği "Ticaret ve Hukuk Haftaları" eğitimine katılmak için tek şart ATO üyesi olmak. Eğitim programına katılmak isteyenler www.atonet.org.tr Internet adresinden başvuruda bulunarak kayıt yaptırabilecekler.

 

-BARAN: HER ŞEYİN TEMELİ HUKUK-

 

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO üyelerinin ticari hayatta birçok hukuki sorunla karşılaştıklarını belirterek, "Üyelerimizin hukuki konularda bilgiye ihtiyaçları olduğunu tespit ettik. Bu doğrultuda en çok ihtiyaç duyulan alanları kapsayan bir eğitim programı düzenledik" dedi.

 

Baran, eğitim programına katılan üyelerin, Internet bankacılığından çek yasasındaki yeni yasal düzenlemelere, gümrük cezalarından naylon faturadan korunma yollarına kadar birçok konuda bilgi sahibi olacaklarına dikkati çekti. ATO üyelerini eğitim programına katılmaya davet eden Baran, "Üyelerimiz, alanında uzman isimlerin vereceği ticaret ve hukuk eğitimlerimize mutlaka katılmalılar. Tüm üyelerimizin hukuksal konularda temel bilgilere sahip olmaları gerekiyor. Firmalarımız mevzuatlara hakim oldukça faaliyetlerini daha sağlıklı sürdürülebilir, iş alanlarını daha verimli bir şekilde geliştirebilir. ATO olarak üyelerimize verdiğimiz eğitimlerle, hem onların hem de kent ekonomimizin gelişimine katkı sunuyoruz" diye konuştu.