Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'NUN HİZMET KALİTESİ TESCİLLENDİ

-ANKARA TİCARET ODASI, TOBB AKREDİTASYON KURULU TARAFINDAN YAPILAN DENETİMLERDE, AKREDİTASYON STANDARDI KRİTERLERİNİ EKSİKSİZ YERİNE GETİREREK "A SINIFI" ODA OLMA BAŞARISINI GÖSTERDİ.

-ATO BAŞKANI BARAN: "ATO'NUN BEŞ YILDIZLI HİZMET KALİTESİ TESCİLLENDİ"

 

1 NİSAN 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akreditasyon Kurulu tarafından yapılan denetimlerde, akreditasyon standardı kriterlerini eksiksiz yerine getirerek "A sınıfı" oda olma başarısını gösterdi.

TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda Odalar ve Borsalar 13. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni düzenlendi. Akreditasyon Belgesi'ni ilk kez hak eden oda ve borsaların yanı sıra hizmet kalite standardını sürdürerek belgesini yenileme imkânına kavuşan oda ve borsa yöneticilerinin de katıldığı törende ATO'ya A sınıfı Oda Akreditasyon Belgesi verildi. ATO'nun beş yıldızlı hizmet kalitesinin tescili anlamına gelen belge, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından ATO Genel Sekreteri Ahmet Güran'a verildi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO'nun A sınıfı Oda Akreditasyon Belgesi'ni en tepeden en alta kadar tüm kadroların gösterdiği başarılı çalışmalarla almaya hak kazandıklarını belirterek, "Üyelerimize sunduğumuz hizmetin kalitesini yükseltmek için sürekli kendimizle yarış halindeyiz. Bu belgeyle odamızın beş yıldızlı hizmet kalitesi tescillendi" dedi.

ATO'da dijital dönüşümü gerçekleştirdiklerini ve bu durumun hizmet kalite ve süresine önemli katkı sağladığını kaydeden Baran, "Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için kamu ve özel sektörün el ele çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor. Reel sektörün zamanını, kaynağını ve sermayesini daha etkili kullanmasına katkı sağlamak, nihayetinde ülkemizin lider ekonomiler arasında yer alma hedefine katkı sağlamaktır" diye konuştu.

AKREDİTASYON SİSTEMİ NEDİR?

Akredite sistemi, Oda/Borsalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda Sistemi'nin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, Oda Sistemleri'nin birbirine yakınlaşması suretiyle Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanması anlamına geliyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği'nin işbirliği çerçevesinde İngiltere ve Almanya oda sistemlerinin iyi uygulamalarını dikkate alarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modelini geliştirdi ve 2005 yılına kadar projeyi İngiltere Odalar Birliği ile birlikte yürüttü.

2009 yılında TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sisteminin etkinliğinin gözden geçirilmesi ve İngiltere Odalar Birliğinin hazırladığı "2008 Akreditasyon Kılavuzu"nun tüm Oda/Borsalar tarafından uygulanabilirliğinin tespiti amacı ile İngiltere Odalar Birliği ve TOBB uzmanları 9 ay süren bir çalışma yaptı, bu çalışma sonucunda da "2010 Akreditasyon Kılavuzu" yayınlandı. Oda ve Borsalar, bu kılavuza göre değerlendiriliyor.