Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMETİNE KUTLAMA

-ATO BAŞKANI BARAN, YENİ SİSTEMİN İLK CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY VE KABİNE ÜYELERİNİ KUTLADI.

 

-BARAN: "CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ VE YENİ KABİNEMİZ VATANIMIZA MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN"

 

9 TEMMUZ 2018- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve kabine üyelerini kutladı.

 

Baran, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayırlı olmasını dileyerek, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulan hükümetimizi kutluyor, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ve kabinede görev alan tüm bakanlarımıza başarılar diliyoruz" dedi.

 

-"REEL SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇILACAK"-

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte işlevini kaybetmiş kurumların ve bürokratik engellerin ortadan kalkacağını vurgulayan Baran, "İnanıyorum ki daha etkin ve verimli bir devlet yapısının ortaya çıkmasıyla birlikte reel sektörün de önü açılacaktır" dedi.

 

Milletin ortak iradesiyle yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Türkiye'yi daha aydınlık bir geleceğe taşıyacağını ifade eden Baran, şunları söyledi:

 

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ciddi bir değişim ve reform süreci başladı. Bu süreçte sorunlarımızı hızla çözüp 81 milyonun refahı için el ele, gönül gönüle, birlik ve beraberlik içinde aydınlık geleceğimize doğru yürüyeceğiz. Türkiye'nin hız kesmeden 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru ilerlemesi ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girebilmesi için Ankara Ticaret Odası olarak üzerimize düşen her türlü görevi yerine getireceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve yeni kabinemiz vatanımıza milletimize hayırlı olsun."