Görüşlerinizi
Paylaşın
TASFİYE KARARNAMESİ ATO ÜYELERİNİ MEMNUN ETTİ

ATO BAŞKANI BARAN "ÜYELERİMİZİN SIKINTILARINI ULAŞIRMA VE ALTYAPI BAKANIMIZ SAYIN TURHAN'A AKTARDIK. TASFİYE KARARNAMESİNİN GÜNDEME GELECEĞİNİ AÇIKLAMASI, ÜYELERİMİZ AÇISINDAN MEMNUNİYET VERİCİ" DEDİ.

 

28 EYLÜL 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın kamuya iş yapan bir çok firmayı ilgilendiren Tasfiye Kararnamesi'nin önümüzdeki günlerde gündeme geleceğini açıklamasının, ATO Üyeleri tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi.

ATO Başkanı Baran, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, Ankara'daki sektörleri temsil eden ATO'nun 67 komitesinin, sektörlerinde yaşadıkları sorunları dosyalar halinde ilgili Bakan'a sunduklarını hatırlattı. Bu kapsamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ı da ziyaret ettiklerini kaydeden Baran, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan'a kamuya iş yapan müteahhit firmalarımızın sıkıntılarını da içeren bir dosya sunduk" dedi.

Komut Amaçlı Olmayan İnşaat ve Altyapı Müteahhitliği Meslek Komitesi'ne kayıtlı üyelerden yaklaşık 4 bininin kamuya alt ve üstyapı işi üstlendiğini bildiren Baran, şunları söyledi:

"Sadece bir komitemizden yaklaşık 4 bin üyemiz kamuya hastaneden okula varıncaya kadar pek çok inşaat yapıyor. Son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler ve demir başta olmak üzere girdi fiyatlarındaki artışlar taahhüt edilen fiyatlara işlerin tamamlanması önünde engel oluşturdu. 2016 yılından bu yana sadece demir fiyatlarındaki artışın yüzde 250'ye ulaştığı belirtiliyor. Üyelerimizin beklentisi ya fiyat farkı kararnamesi ile artan fiyatların karşılanabilir hale getirilmesi ya da Tasfiye Kararnamesi ile teminatlar yanmadan mevcut işlerin tasfiye edilebilmesidir. Bu konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a da hem sözlü ifade ettik hem de dosya sunduk."