Görüşlerinizi
Paylaşın
U-ETDS TOPLANTISI ATO'DA YAPILDI

ULAŞTIRMA ELEKTRONİK TAKİP VE DENETİM SİSTEMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI ATO'DA YAPILDI. 

21 ŞUBAT 2019-Ankara Ticaret Odası (ATO) 57 No'lu Seyahat Acentesi, Motorlu Kara Taşıtları Kiralama, Şehirler Arası Yolcu Taşımacılığı Meslek Komitesi, karayollarındaki güvenlik açıklarını kapatmak, yolcu ve yükü kayıt altına almak üzere uygulamaya konan "Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi"ni değerlendirmek üzere bir toplantı düzenledi.

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Yolcu ve Eşya Daire Başkanı Kerim Cicioğlu, TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım ve sektör temsilcileri katıldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi, TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Akademik Danışmanı Dr. Kemal Kayayormuk'un moderatörlük yaptığı toplantıda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Mahmut Gürses, yılbaşından bu yana uygulanan denetim sistemi hakkında detaylı bilgi verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Yolcu ve Eşya Daire Başkanı Kerim Cicioğlu'nun uygulamaya dair detaylı bilgileri anlattığı toplantıda, denetim sistemiyle yolcu ve eşya taşıyan şirketlerin yaşadığı birçok sorunun önüne geçileceğini ifade etti.

TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım ise konuşmasında, Ulaştırma Elektronik Takip Sistemi'nin kayıt dışılığı ortadan kaldırarak, haksız rekabeti önleyeceğini söyledi.

Toplantıya 57. Seyahat Acentesi, Motorlu Kara Taşıtları Kiralama, Şehirler Arası Yolcu Taşımacılığı Meslek Komite Başkanı, Muhammet Sarıtaş, Başkan Yardımcısı Emin Özkaya, Meclis Üyeleri Faruk Elmalı, Mustafa Tekeli, Komite Üyeleri,  Fatih İslam, Hüseyin Ufuk Bababalım ve Zeynel Gürsu Gençay ile sektör temsilcileri katıldı.

Toplantı, Bakanlık yetkilileri ve katılımcılar arasında gerçekleştirilen soru cevap oturumuyla sona erdi.