Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO GİRİŞİMCİLERİ EĞİTMEYE DEVAM EDİYOR

-GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM SEMİNERLERİ DİZİSİNİN ÜÇÜNCÜSÜ ATO'DA YAPILDI.

 

1 MART 2019-Ankara Ticaret Odası (ATO), ekonomik kalkınma ve istihdam sorununun çözümü olan ve ekonomiye ivme kazandıran girişimciliği desteklemeye yönelik faaliyetleri kapsamında sürdürdüğü "Girişimcilik Eğitim Seminerleri"nin üçüncüsü gerçekleştirildi.

 

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen seminerde, Genç Liderler ve Girişimciler Derneği'nde 2015 yılında başkanlık görevi üstlenen Girişim Hareketi'nin Kurucusu, Stratejik Planlama Derneği Kurucu Başkanı İsmail Haznedar, "Planlama ve Stratejik Yönetim" başlıklı bir sunum yaptı.

 

Şirket kurmak isteyenlerin hedeflerine ulaşmak için üç stratejik aşamadan geçmeleri gerektiğini kaydeden Haznedar, üç aşamayı stratejik düşünme ile seçeneklerin belirlenmesi, stratejik karar alma ile seçimlerin yapılması ve stratejik planlama ile aksiyona geçilmesi olarak sıraladı.  Haznedar, "Eğer bir şeyi seçmek için 60 dakikanız varsa 55'ini düşünmeye, 5 dakikasını ise aksiyona harcayın" dedi. Haznedar, girişimcilik adımları olarak fikir ve planlama, prototip, şirket kurma, büyüme ve halka açılma aşamalarını anlattı.  Haznedar, "Kuracağınız şirkette neler yapmanız gerektiğine değil, neler yapmamanız gerektiğine odaklanın. Ne yapmamanız gerektiğine karar verdiğinizde geriye kalanlar kurumunuzun hedefleri olmalıdır" dedi.

 

Sunumun ardından Girişimcilik Eğitmeni, Girişim Hareketi Ankara Lider Direktör Vekili Oğuz Aslan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde, İsmail Haznedar, Eğitmen, Danışman ve İşletme Sahibi Burcu Tireli ve İşletme Danışmanı Adem Özer, girişimcilerin sorularını yanıtladı.

 

Girişimcilik Eğitim Seminerleri'nin dördüncüsü 7 Mart 2019 tarihinde 'Fikri Mülkiyet Hakları', beşincisi 14 Mart 2019 tarihinde 'Yeni Dönem Pazarlama Trendleri', altıncısı 19 Mart 2019 tarihinde 'E-Ticaret' ve eğitimlerin sonuncusu ise 27 Mart 2019 tarihinde 'Finansal Yönetim' başlığıyla gerçekleştirilecek.

 

Eksiksiz olarak asgari 5 seminere devam eden katılımcılara program sonunda eğitim katılım belgesi verilecek.