Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 104. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

BARAN: "ŞEHİTLERİMİZİN KANIYLA TARİHE YAZILAN BU ZAFER, VATANINI KORUMAK İÇİN ŞAHLANAN BİR MİLLETİN DESTANIDIR"

"ÇANAKKALE'NİN BU YÜZYILDA KARŞILIĞI YERLİ, MİLLİ ÜRETİM, İSTİHDAM VE GÜÇLÜ EKONOMİDİR"

 

18 MART 2019-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, şehitlerin kanlarıyla tarihe yazılan Çanakkale Zaferi'nin vatanını korumak için şahlanan bir milletin destanı olduğunu söyledi.

ATO Başkanı Baran, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıldönümünde yazılı bir mesaj yayınladı. Çanakkale'de tarihten silinmek istenen bir milletin birlik ve beraberlik için sarsılmaz bir ruhla mücadele ortaya koyduğunu kaydeden Baran, "Hoşaf ve ekmekle doyan bu milletin evlatları, en güçlü silahların vatan aşkıyla savaşan bir orduyu yenemeyeceğini tüm cihana gösterdi. " dedi.

-35 BİN ÖĞRENCİYE "ÇANAKKALE RUHU" AŞILANDI-

Çanakkale Zaferi'nin Türk milletinin kaderini ve tarihini değiştirdiğine dikkat çeken Baran, bu zaferin iyi anlaşılması için 2005 yılından bu yana Çanakkale'ye öğrenci gönderdiklerini söyledi. Baran, "Çanakkale ruhunu geleceğimiz olan gençlere aktarmayı, bize o destanı yaşatan atalarımıza karşı görev saydık ve 35 bini aşkın öğrencimizi Çanakkale'ye gönderdik" dedi. Baran, Kilitbahir'den Çanakkale Şehitler Abidesi'ne, Seyit Onbaşı Anıtı'ndan Rumeli Mecidiye Tabyası'na kadar tarihi yerleri ziyaret eden öğrencilere her bir karış toprağın  Çanakkale ruhunu aşıladığını kaydetti. Baran, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Çanakkale, bıyığı bile terlememiş çocuklarını saçlarını kınalayarak cepheye gönderen, esir yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen bir milletin topyekün direnişinin destanıdır. Bir hilal uğruna şehit verilen canlardır. Çanakkale bir bilinçtir. Çanakkale ruhunun ve bilincinin bu yüzyılda karşılığı, yerli, milli üretim, istihdam ve güçlü bir ekonomidir. Çanakkale'de döktüğü kanlarla bu toprağı vatan yapan şehitlerin torunlarına düşen görev, Türkiye'yi dünyanın en gelişmiş ülkesi yapmak üzere çalışmaktır. Bu bizim vazgeçilmez hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, iş dünyamız adına, Çanakkale'de can veren tüm şehitlerimizi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, şükran, rahmet ve minnetle anıyorum"