Görüşlerinizi
Paylaşın
KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI ATO'DA TANITILDI.

18 MART 2019- Ankara Ticaret Odası (ATO), üyelerinin devlet teşvik ve desteklerinden faydalanması için bilgilendirmeye yönelik seminerler düzenlemeye devam ediyor. KOSGEB'in Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin artırılması, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amacıyla sağladığı KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL), ATO'da düzenlenen bir seminerle üyelere anlatıldı.

 

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını Devlet Destekleri ve Mevzuat Araştırma Koordinasyonu Özel İhtisas Komisyonu Başkanı ve ATO Meclis Üyesi Hakan Tarhan yaptı. İşletmelerin büyük bir kesiminin kamu destekleri konusunda rehberliğe ihtiyaç duyduğunu belirten Tarhan, "Bunun için, Devlet Destekleri Bilgilendirme Merkezi'ni kurduk. Merkezimizde işletmelerin talebi alınıyor, hangi kurumun desteği ile daha sağlıklı ilerleyebileceği konusunda rehberlik hizmeti veriyoruz" dedi.

 

KOSGEB ve ATO iş birliği ile düzenlenen seminerde KOSGEB Uzmanları Müge Koç, Bülent Şıvgın ve Halil İbrahim Şen destek programının amacı, uygulama şekli, programdan yararlanma koşulları, başvuru süreçleri gibi konularda katılımcıları bilgilendirdi.

 

Seminere Devlet Destekleri ve Mevzuat Araştırma Koordinasyonu Başkan Yardımcısı ve ATO Meclis Üyesi Ercenk Akgözlü, Meclis Üyesi Bilgin Çağrı Tepebaşı, 15 No'lu Sıhhi Tesisat Malzemesi Satıcıları Meslek Komitesi Komitesi Üyesi Yunus Altun ve çok sayıda üye katıldı.