Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO GİRİŞİMCİLERİ EĞİTMEYE DEVAM EDİYOR.

GİŞİMCİLİK EĞİTİM SEMİNERLERİ DİZİSİNİN ALTINCISI ATO MECLİS SALONU'NDA YAPILDI. SEMİNERDE"E-TİCARET" KONUSU  ELE ALINDI?

 

19 MART 2019 ? Ankara Ticaret Odası (ATO) Girişimcilik Eğitimleri Seminerleri dizisi'nin altıncısı E-Ticaret Merkezi Direktörü Mehmet Erdemi tarafından "E-Ticaret" başlığıyla gerçekleştirildi.

 

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen seminerde Mehmet Erdemi, girişimcilerin e-ticaret yaparken dikkat etmesi gereken konuları ele alan bir sunum yaptı. Elektronik ticaret yaparken ürün bilgilerinin açık bir şekilde tüketiciye sunulması gerektiğini ifade eden Erdemi, tüketicinin ürün hakkında doğru bilgi edinmesi, ürün kullanımına dair bilgilerin açık bir şekilde ve görsellerle yer alması ve stok konusunun önemine dikkat çekti.

 

E-ticaretin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için söz konusu internet sitesinde reklam (banner) ve kayan resimlerin (slider) hangi alanlarda yer alabileceğine ilişkin bilgiler de veren Erdemi, lojistik hizmetlerin elektronik ticaretin güvenilirliği ve devamlılığı açısından sağlıklı yürütülmesi gerektiğini söyledi.

 

Elektronik ticarette tüketicinin aldığı ürünü iade hakkı bulunduğunun altını çizen Erdemi, tüketici ve işletmelerin mağdur olmaması için iade ve değişim süreçlerinin nasıl yürütüleceğine dair bilgileri de girişimcilerle paylaştı.

 

Girişimcilik Eğitim Seminerlerinin sonuncusu 27 Mart 2019 tarihinde 'Finansal Yönetim' başlığıyla gerçekleştirilecek.

 

Eksiksiz olarak asgari 5 seminere devam eden katılımcılara, program sonunda katılım belgesi verilecek.