Görüşlerinizi
Paylaşın
E-TİCARETTE TIBBİ CİHAZ SATIŞI ATO'DA MASAYA YATIRILDI.

8 NİSAN 2019- Hastalıkların teşhis ve tedavisi ile hastaların yaşam kalitesinin yükseltilmesinde önemli bir yere sahip olan tıbbi cihaz üretiminde öncü illerden Ankara; Tıbbi cihazın e- ticaret ortamında satışı konusunda da öncü olmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Ankara Ticaret Odası (ATO) 3 No'lu İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek Komitesi; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve e-PTT AVM ile birlikte düzenlediği "E-Ticarette Tıbbi Cihaz Satışı"  konferansında konuyu masaya yatırdı.

 

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen ve ATO 3 No'lu İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek Komitesi Meclis Üyesi Erkin Delikanlı'nın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu adına Başkan Yardımcısı Recep Uslu, e-PTT AVM adına ise Genel Müdür Yardımcısı Merve İpek katıldı. Konuşmasında tıbbi cihazların tamamının internet üzerinden satılamadığına dikkat çeken Delikanlı, hangi cihazların satılabileceği konusunda Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun yetkili olduğunu hatırlatarak, e-ticaretin sektöre olumlu katkı sağlayacağını söyledi.

 

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Recep Uslu da yaptığı konuşmada, tıbbi cihaz ve e-ticaret sektöründen gelen talep, görüş ve öneriler doğrultusunda mevzuatın değerlendirilerek yeniden düzenleneceğini belirtti.

 

E-PTT AVM Genel Müdür Yardımcısı Merve İpek ise konuşmasında e-ticaret modelleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Dünyada ticaretin e-ticarete evrildiğini aktaran İpek, "e- ticaret sayesinde mağazanız 7 gün 24 saat açık. Mahallenizden çıkıp dünyaya açılabiliyorsunuz ve geniş müşteri potansiyeline ulaşabiliyorsunuz" dedi.

 

Toplantıya, 56 No'lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Raşit Mandıroğlu, 39 No'lu Lastik, Jant, Akü Toptan ve Perakende Satış-Servis Meslek Komitesi Başkanı Fatih Çalışkan ve 3 No'lu İlaç ve Tıbbi Cihaz  Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Durmuş Ecevit Ankışhan ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.