Görüşlerinizi
Paylaşın
MİLLİ SAVUNMA BAKAN YARDIMCISI DERE ATO'DA

8 KASIM 2019- Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen kamu ihaleleri ve tedarik süreçlerine ilişkin toplantıda ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 1 No'lu Toptan Gıda ve İhtiyaç Maddeleri ve 48 No'lu Hazır Yemek Hizmetleri-Kantin İşletmeciliği Meslek Komite üyeleriyle bir araya geldi.

 

ATO'nun Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan ATO Başkanı Baran, Ankara Ticaret Odası'nın sektörlere ilişkin konuları yakından takip ettiğini dile getirerek, gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların insan sağlığını doğrudan etkileyen bir alan olması açısından ayrıca önemli olduğuna dikkat çekti. Baran "Kamunun gıda alımlarında yerli ve güvenilir firmaları tercih etmesi sektörün geleceği açısından önemli" dedi.  

 

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere'nin kamu tedarik sürecinde dikkat ettiği kuralları ifade ettiği toplantıda, ATO üyeleri sektörel faaliyetlerine ilişkin sorunlarını anlatırken, görüş ve çözüm önerilerini de aktardılar. Toplantıda Bakan Yardımcısı Dere, ATO üyelerinin sorularını ayrı ayrı cevapladı.

 

Toplantıya,  ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Fatih Çetinkaya, sektör temsilcileri ile Bakanlık yetkilileri de katıldı.