Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'DAN 10 KASIM MESAJI

ATO BAŞKANI BARAN: "CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü EBEDİYETE UĞURLAYIŞIMIZIN 81. YILDÖNÜMÜNDE, RAHMET, ŞÜKRAN VE ÖZLEMLE ANIYORUZ"

 

9 KASIM 2019- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak, "Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine yükseltmek, Cumhuriyetimizi güçlü kılmak ve Türkiye'yi sonsuza kadar yaşatmak için çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

 

Baran, mesajında şu görüşlere yer verdi:

        

"Ankara Ticaret Odası olarak Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurlayışımızın 81. yıldönümünde, rahmet, şükran ve özlemle anıyoruz. Fedakâr milletimize önderlik ederek yedi düvele karşı mücadele veren ve bu mücadeleyi Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradeyi dikkate almış, ülkemizin istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır. İstiklal ve istikbal mücadelesinin devam ettiği günümüzde Mustafa Kemal Atatürk'ün başarısı bugün daha iyi idrak edilmektedir. Milletimiz geçmişte olduğu gibi bugün de önüne çıkan tüm engelleri birlik ve beraberlik içinde aşma gayretindedir. Atatürk'ün bize bıraktığı Cumhuriyeti, güçlü kılmak ve ülkemizi sonsuza kadar yaşatmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Ulu önder Atatürk'ü bir kez daha rahmet, şükran, minnet ve özlemle anıyorum. Ruhu şad olsun"