Görüşlerinizi
Paylaşın
ANKARA MARKA BULUŞMALARI 46. HİTİT RALLİSİ 16 KASIM GÜNÜ START ALACAK

HİTİT RALLİSİ YILLAR SONRA EVİNE DÖNDÜ

 

ANKARA MARKA BULUŞMALARI 46. HİTİT RALLİSİ 16 KASIM GÜNÜ START ALACAK.

 

ATO BAŞKANI BARAN: "HİTİT RALLİSİ BİR OTOMOBİL YARIŞI, ANCAK ASIL YARIŞ ŞEHRİMİZİ GELİŞTİRMEK VE MARKA HALİNE GETİRMEK İÇİN YAPILIYOR"

 

12 KASIM 2019-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Hitit Rallisi'nin "Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları" desteği ile yıllar sonra evi olan Başkent'e döndüğünü belirterek, "Hitit Rallisi bir otomobil yarışı, ancak asıl yarış şehrimizi geliştirmek ve marka haline getirmek için yapılıyor" dedi.

 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun düzenlediği "2019 Zafer Vatansever Ralli Kupası"nın son yarışı olan ve Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından "Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları" desteğiyle gerçekleştirilen 46. Hitit Rallisi, 16-17 Kasım'da Ankara'da düzenlenecek.

 

ATO Başkanı Baran, düzenledikleri basın toplantısında Ankara'nın önemli değer ve markalarının bir araya geleceği "Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları" organizasyonu öncesinde Hitit Rallisi'nin evine döndüğünü ifade etti. Baran, "Hitit Rallisi uzun süredir Ankara'da yapılamıyordu, otomobil sporları alanında önemli bir değerimiz olan rallinin evine dönmesinden memnuniyet duyuyoruz. Bu markaya sahip çıkarak, tanınırlığını artırma görevi bizlere düşüyor." dedi.

 

-BİR ANKARA MARKASI: HİTİT RALLİSİ-

 

Ankara Ticaret Odası olarak Başkent Ankara'nın, hem marka değerini yükseltmek hem de içinde yer alan marka unsurlarının sayısını artırmak istediklerini ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını belirten Baran, Formula 1 yarışlarının düzenlenen ülkelere sağladığı faydalardan bahsetti.

 

Baran, Başkent'in önemli spor dallarına ev sahipliği yapmasını önemsediklerini ifade ederek, organizasyonun sadece otomobil yarışı için değil, Ankara'yı geliştirmek ve marka haline getirmek için de yapıldığını aktardı. Baran, 28-29-30 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek "Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları" hakkında da şunları söyledi:

 

"ATO olarak düzenlediğimiz Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları, Türkiye'nin marka alanında en büyük buluşmalarından birisi olacak. Etkinlik kapsamında, girişimcilik, markalaşma ve marka yönetimi, reklamcılık, pazarlama ve pazarlama yönetimi, inovasyon gibi markalaşmayla ilgili tüm konular ele alınacak ve deneyimler paylaşılacak. Buluşmada 100'den fazla oturum, sertifikalı eğitim programları, sergiler, imza günleri, kariyer ve sohbet saatleri, yarışmalar gibi birçok konuda yaratıcı etkinlikler düzenlenecek."

 

 Şehrimizi de ülkemizi de marka haline getirerek, ekonomik gelişmişlik seviyemizi yükseltmenin yolunun, marka bilincine sahip olmaktan geçtiğini kaydeden Baran, "Fikirleri hayata, hayalleri gerçeğe dönüştürmek için tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" diye konuştu.

 

-"TÜRKİYE'NİN EN ESKİ RALLİSİ TEKRAR ANKARA'DA"-

 

Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) Başkanı İbrahim Çağrı Nerkiz de konuşmasında  "Milli mücadelenin ve Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yılında Hitit Rallisi'nin tekrar Ankara'ya dönmesinden büyük mutluluk duyuyoruz" dedi. Ankara Ticaret Odası'nın düzenlediği "Uluslararası Marka Buluşmaları" kapsamında organize edilen 46. Hitit Rallisi'nin Türkiye'nin en eski ve devam eden rallisi olduğunu ve 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası'na aday yarışlar içinde olduğunu vurgulayan Nerkiz, "Son 10 yıl içerisinde Ankara için büyük önemi olan bu ralliyi sadece 1 kez Başkentimizde organize edebilmiştik. Bugün ATO'nun desteği ile tekrar burada bir araya gelebilme şansını yakalayabildik" diye konuştu. Nerkiz, konuşmasında ralli programı hakkında da bilgi verdi.

 

Toplantıya ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ülkü Karakuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Uysallı, Süleyman Ekinci, Halil İlik ile ANOK Başkan Yardımcıları Sinan Çetin ve Tunç Tunçel, yarışmada yer alacak ekiplerden olan Uludağ Motorsport Takım Direktörü Celalettin Uludağ, 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar 1.'si Özlem Uludağ Gülcan ile Copilotu Batuhan Doğan, ODTÜ Motor Sporları Topluluğu Adnan Onur Dinç, Egemen Gover, ekiplerden Çağlar Ünüvar, Gürol Baranlı, Ramazan Ekiz ve çok sayıda ATO meclis ve komite üyesi katıldı.

 

-46. HİTTİ RALLİSİ CUMARTESİ GÜNÜ START ALIYOR-

 

46. Hitti Rallisi 16 Kasım Cumartesi günü saat 15.30'da Ankara Ticaret Odası önünde ATO Başkanı Gürsel Baran'ın bayrak indirmesiyle start alacak. Ardından Armada Alışveriş Merkezi otoparkında seyirci özel etabı gerçekleştirilecek.

 

İkinci gün, saat 07:00'dan itibaren Fevziye Köyü'nden başlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Özel Etabı, Halaçlı Köyü'nden başlayan Petlas Özel Etabı ve Subaşı Köyü'nden başlayan Ankara Ticaret Odası Özel Etabı ile devam edecek.

 

Toplam uzunluğu 381 km özel etap toplamı ise 93 km. olan Ankara Ticaret Odası Marka Buluşmaları 46. Hitit Rallisi, 3 özel etabın 3'er kez geçilmesinin ardından saat 18.00'de ATO önünde sona erecek.