Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, WANTED KARİYER VE İŞ FUARI'NDA

-ATO HEYETİ, WANTED KARİYER VE İŞ FUARI KAPSAMINDA GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

 

03 MART 2020-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türk Eğitim Derneği (TED) Üniversitesi'nin iş ve staj imkanı arayan öğrencileri, Türkiye'nin önde gelen markalarıyla buluşturduğu "WanTED Kariyer ve İş Fuarı"nı ziyaret etti.

 

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu'nun ev sahipliğinde, TED Üniversitesi Kampüsü'nde gerçekleşen fuarda stantları tek tek gezen ATO Başkanı Baran, Pehlivanoğlu'ndan fuar hakkında bilgi aldı. Fuar kapsamında gerçekleşen "Kariyer Günleri" etkinliğinde gençlerle sohbet eden Baran, gelecek nesillerin yenilikleri ve değişimi özümsemiş bir şekilde Türkiye için iş kaynağı oluşturarak her alanda öncü konuma gelmeleri gerektiğinin altını çizdi. Nitelikli iş gücüne sahip olmak için üniversitelerin düzenlediği kariyer ve iş fuarlarının sektörleri yakından tanımak isteyen öğrenciler için bulunmaz fırsat oluşturduğuna dikkat çeken Baran, "Çalışıp üreten ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için kendini geliştirmek isteyen genç bir nesle ülkemizin her zaman ihtiyacı var." dedi.

 

Türkiye'nin marka olan şirketlerinin stant açarak tanıtım yaptığı etkinlikte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile birlikte de stant ziyareti yapan Baran'a ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Fatih Çetinkaya eşlik etti.

 

TED Üniversitesi tarafından her yıl mart ayında düzenlenen "WanTED Kariyer ve İş Fuarı", üniversite öğrencileri ve iş arayan mezunlarını Türkiye'nin önde gelen markalarıyla buluşturuyor.