Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO HİZMET BİNASI KORONAVİRÜSE KARŞI DEZENFEKTE EDİLDİ

-YENİ TİP KORONAVİRÜS'E KARŞI TEDBİR OLARAK, PARA VE EVRAK ALIŞVERİŞİ YAPILAN ALANLARLA, ELLE TEMAS EDİLEN BÜTÜN ALANLAR ÖZEL KİMYASALLARLA TEMİZLENDİ.

-KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ YERİNDE İNCELEYEN ATO BAŞKANI BARAN:  "ÜYELERİMİZİN VE PERSONELİMİZİN SAĞLIĞI İÇİN ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK."

BARAN: -"BU SÜREÇTE ÜYELERİMİZ E-ATO HİZMETİMİZDEN FAYDALANARAK, HİZMET BİNAMIZA GELMEDEN DE ODA BELGELERİNİ ALABİLİRLER. 7 GÜN 24 SAAT HİZMET VEREN E-ATO  UYGULAMASI SAYESİNDE ÜYELERİMİZ INTERNET ÜZERİNDEN E-İMZALI OLARAK BELGELERİNİ TEMİN EDEBİLİR."

11 MART 2020-Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) üyelere hizmet veren birimleri başta olmak üzere tüm birimleri dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsüne karşı dezenfekte edildi. Koronavirüs önlemlerini yerinde inceleyen ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'nın bilgilendirmelerinin ardından koronavirüse karşı hijyen sağlamak üzere üyelerimizin sağlığı için önlemlerimizi aldık ve tüm birimlerimizi dezenfekte ettirdik" dedi.

ATO, 2019 Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve süreç içerisinde dünyanın pek çok ülkesine yayılan ve son olarak Türkiye'de de bir vakada ortaya çıkan Koronavirüse karşı önlem aldı. ATO üyelerinin ve personelinin işlemlerini sağlıklı ve güvenli bir ortamda yapabilmesi için hizmet binası içinde yer alan gişeler, merdivenler, trabzanlar, tuvaletler, turnikeler, girişler, araçlar ve daha pek çok ortak kullanım alanı Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Belplas ekipleri tarafından virüs ve bakterilere karşı dezenfekte edildi. Üyelerin ve çalışanların kullanımı için el dezenfektanlarının çeşitli alanlara yerleştirildiği bina; Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan hijyen ve korunma yollarını anlatan afiş ve broşürlerle donatıldı.

Koronavirüs önlemlerini yerinde inceleyen ATO Başkanı Baran, günde bini aşkın kişinin, evrak işlemlerini gerçekleştirmek için ATO'yu ziyaret ettiğini belirterek olası tüm virüs tehlikelerine karşı önlem aldıklarını söyledi. Baran, "Para ve evrak alışverişi yapılan alanlarla, elle temas edilen bütün alanlar özel kimyasallarla temizlendi. Üyelerimiz ve personelimizin sağlığını korumak için hijyen sağlamaya yönelik çalışmalarımızı periyodik olarak devam ettireceğiz" diye konuştu.

Koronavirüsü ile mücadelede kalabalık ortamlardan uzak kalınmasının önemli olduğuna dikkat çeken ATO Başkanı Baran "Bu süreçte üyelerimiz E-ATO hizmetimizden faydalanarak, hizmet binamıza gelmeden de oda belgelerini alabilirler. 7 gün 24 saat hizmet veren E-ATO uygulaması sayesinde üyelerimiz internet üzerinden e-imzalı olarak belgelerini temin edebilir." diye konuştu.

Baran, ATO'da bulunan tüm birim personeline el dezenfektanı dağıtarak kişisel hijyen sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

;