Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO ÜYELERİNE, ÇALIŞANLARINA VE AİLELERİNE YABANCI DİL EĞİTİMİ

ATO VE TÖMER ARASINDA "YABANCI DİL EĞİTİMİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ" İMZALANDI.

 

ATO BAŞKANI BARAN: "ÜYELERİMİZ VE AİLELERİYLE BİRLİKTE 1 MİLYON KİŞİ TÖMER EĞİTİMLERİNDEN YARARLANABİLECEK"

 

18 ŞUBAT 2021-Üyelerine çeşitli alanlarda eğitim imkânları sağlayarak e-ticaretten ihracata kadar her alanda gelişmesi için çalışmalar yapan Ankara Ticaret Odası (ATO) bu kez de üyelerinin yurt dışı pazarlara ulaşabilmesine katkıda bulunmak amacıyla Ankara Üniversitesi (AÜ) Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile "Yabancı Dil Eğitimi İşbirliği Protokolü"nü hayata geçirdi.

 

ATO Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleşen törende protokole ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve TÖMER Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin imza koydu.  Törende konuşan Baran, protokol kapsamında, Oda üyelerine, çalışanlarına ve bunların bakmakla yükümlü oldukları kişilere TÖMER tarafından yüzde 40 indirim uygulanacağını söyledi. Baran, ATO'nun hayata geçirdiği protokolle yaklaşık 1 milyon kişinin TÖMER indirimlerinden yararlanabileceğini kaydetti. Baran, "TÖMER Ankara Üniversitesi'nin çok önemli markası. Eğitimde yabancı dil sınırlaması yok. Çince'den Rusça'ya, Japonca'ya kadar TÖMER kalitesinde eğitim verilecek" dedi.

 

ATO üyelerinin gelişimine katkı sağlamak için birçok alanda eğitim programları düzenlediklerini anlatan Baran, "Salgın, ticareti çok farklı yerlere taşıdı. Hayatımızda olan e-ticareti, gün yüzüne çıkartarak başka yerlere götürdü, yeni ekmek kapısı oldu. Bu süreçte üyelerimizi e-ticarete ve e-ihracata hazırlamak en önemli görevlerimizden oldu. Yabancı dil, bu anlamda da çok önemli. Pilot uygulamayla 1.000 üyemizi  ihtiyaçları olan her alanda verdiğimiz eğitimlerle e-ticaret ve e-ihracat yapabilmeleri içinhazırlamaya başladık. Yabancı dil eğitimini de eklediğimizde Ankaramızın ihtiyacı olan dış ticareti artırmakla ilgili gerekli olan adımları atmış oluyoruz. Bu iş birliğinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ankara Üniversitesi Rektör Danışmanı Ercan Demirci ise konuşmasında Ankara'nın tarihi geçmişinde ticaretin büyük yeri olduğunu hatırlatarak, sadece iç pazarda değil uluslararası alanda ticaret yapmanın önemli olduğunu kaydetti. Dış ticaret için dil bilmenin gerekliliğine dikkat çeken Demirci, ATO ile TÖMER arasında imzalanan protokolle Ankara'nın ticaret hayatının güçleneceğini söyledi.

Ankara Üniversitesi TÖMER Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin de konuşmasında, iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "ATO ve iş birliğinden yararlanacak olan üyeleri için kıymetli bir çalışma oldu" dedi.

İmza törenine  Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Fatih Çetinkaya, Nuh Acar, ATO 48 No'lu Hazır Yemek Hizmetleri- Kantin İşletmeciliği Meslek Komitesi Başkanı Muharrem Kılıç, Ankara Üniversitesi TÖMER Müdür Yardımcısı Dr. Nehir Varol ve Ankara Üniversitesi TÖMER Kızılay Şube Koordinatörü Gülben Gençer katıldı.