Görüşlerinizi
Paylaşın
GÖZLÜKÇÜLER VE OPTİSYENLER GÜNÜ ATO'DA KUTLANDI

ATO BAŞKANI BARAN, GÖZLÜKÇÜLER VE OPTİSYENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN TOPLANTIYA KATILDI.

 

2 HAZİRAN 2021- Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kovid-19 salgın süreciyle birlikte zor günler geçiren sektörlerden birinin gözlükçülük ve optisyenlik sektörü olduğunu belirterek "İnsanlarımız önceliklerine göre bir hayat sürmeye başladıkları için maalesef göz sağlığını arka plana attılar. Virüs salgınının izlerini silmeye başlamamızla birlikte umuyorum ki bu sektörde eski canlı günlerine geri dönecektir" dedi

 

ATO Başkanı Gürsel Baran ve ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Ticaret Odası'nın 66 No'lu Gözlükçülük ve Fotoğrafçılık Hizmetleri Meslek Komitesi tarafından "Gözlükçüler ve Optisyenler Günü" dolayısıyla gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

 

ATO Duatepe Hizmet Binası'nda yapılan toplantının açılışında konuşan ATO Başkanı Baran, gözlükçülük ve optisyenliğin sağlık sektörünün önemli bir dalı olduğunu hatırlatarak "Bu mesleği icra edenler hayat boyu öğrenmek ve gelişmek zorunda. En önemli organlarımızdan biri olan gözlerimizin sağlığı ve göz bozukluğuna dayalı olarak değişen yaşam kalitemiz bir bakıma bizlere bu hizmeti verenlerin elinde" diye konuştu.

 

ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz ise "Gözlükçülük ve optisyenlik yıllar geçse de yok olmayacak mesleklerden biri" diyerek başladığı konuşmasında, sektörün ülkemiz için önemine değindi. Gözlükçülük alanında dünyada öncü konumda olduğumuzu belirten Yılmaz, "Ankara'da 700'e yakın, Türkiye'de ise 8 bin 45 müessese bu alanda hizmet veriyor. Yerli ve milli mücadelesine katkı sağlayan bir sektör. Hayatımızdaki yeri ve önemi açısından yıllar geçse de yok olmayacak mesleklerden biri" diye konuştu.

 

Toplantıda konuşan ATO 66 No'lu Gözlükçülük ve Fotoğrafçılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Hulusi Yetim ise insan sağlığı için önem arz eden bir meslek icra ettiklerini ifade ederek "Birçok sektör ile bağlantısı olan bir alanda hizmet vermekteyiz. Tek bir iş kolunu değil, birbiriyle ilgisiz gibi gözüken çok fazla yerde faaliyet gösteriyoruz" diye konuştu.

 

Toplantıya Türk Optisyen- Gözlükçüler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Kanaçanak, ATO 66 No'lu Gözlükçülük ve Fotoğrafçılık Hizmetleri Meslek Komitesi üyeleri ile sektör temsilcileri katıldı.