100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN NİTELİKLİ İŞGÜCÜNE KATKI

ANKARA TİCARET ODASI'NIN NİTELİKLİ İŞGÜCÜNÜN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA ÜYELERİ VE ÇALIŞANLARINA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRDİĞİ "PERAKENDE ALANI SATIŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ"NİN AÇILIŞI ATO BAŞKANI BARAN'IN KATILIMIYLA YAPILDI.

 

BARAN: "EĞİTİMLER ÇALIŞANLARA KATKI, İŞ YERİNE KATMA DEĞER KAZANDIRIR"

 

19 KASIM 2021- Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) üyelerinin ve çalışanlarının mesleki gelişimlerine katkı sağlamak üzere ATO İDEA koordinatörlüğünde gerçekleştirdiği "Perakende Alanı Satış Teknikleri Eğitimi"nin açılış programı ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ın katılımıyla yapıldı.

 

ATO'nun 24 No'lu Elektrikli Ev Aletleri Meslek Komitesi'nin talebiyle perakende sektöründeki nitelikli işgücünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği "Perakende Alanı Satış Teknikleri Eğitimi"ni tamamlayan ATO üyeleri ve çalışanları, uluslararası alanda geçerliliğe sahip "Mesleki Yeterlilik Sınavı (MYK)"na ATO teminatlı giriş hakkı kazanacak.

 

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen iki günlük eğitimin açılış programında konuşan ATO Başkanı Baran, Ankara Ticaret Odası olarak öncelikli hedeflerinin üyelerinin işlerini büyütmesine destek sağlamak olduğunu dile getirdi. Bu doğrultuda, tercih edilen sektörlerin meslek haline gelmesi ve nitelikli işgücüne katkı için eğitimler gerçekleştirdiklerini kaydeden Baran,  "Eğitimlerle mesleği belgeli hale getirerek, perakende sektöründeki satış elemanlarının mesleki kabiliyetlerini artırmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve üyelerimizin satışlarının olumlu yönde ivme kazanarak iş hacimlerini artırmalarını hedefliyoruz" dedi.

 

İş hayatında verimliliğin önemine dikkat çeken Baran, "Yaptığınız işi severek, tam kapasiteyle yapmanız demek ekonomimizi kalkındırmak demektir. Bu eğitimlerle hem kendinize katkı hem de iş yerinize katma değer kazandırmış oluyorsunuz" diyerek katılımcılara seslendi.

 

-"EĞİTİM SONUNDA ATO TEMİNATLI BELGELENDİRME"-

 

Eğitmen Cem Küçüktepepınar tarafından verilen "Perakende Alanı Satış Teknikleri Eğitimi"ni başarıyla tamamlayanlar katılım belgesi almaya hak kazanırken,  ATO İDEA Mesleki Yeterlilik Merkezi'nin belgelendirme yetkisinde bulunan Satış ve Pazarlama alanlarındaki sınava da ATO teminatıyla giriş hakkı kazanmış olacak.

 

Eğitimin açılış programına, ATO 24 No'lu Elektrikli Ev Aletleri Meslek Komitesi Başkanı Necdet Portakal, Başkan Yardımcısı Mehmet Koç, Komite Üyeleri Canpolat Aras, Mustafa Kaya, Nurettin Alpak, İhsan Şahin, Veysel Deveci ile çok sayıda ATO üyesi ve çalışanları da katıldı.