100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
HALKBANK GENEL MÜDÜRÜ OSMAN ARSLAN, ATO'DA

HALKBANK GENEL MÜDÜRÜ ARSLAN, EKİBİYLE BİRLİKTE ATO ÜYESİ İŞ İNSANLARININ FİNANSMAN SORUNLARI İLE TALEP VE GÖRÜŞLERİNİ DİNLEDİ.

ATO BAŞKANI BARAN: "REEL SEKTÖR VE FİNANS SEKTÖRÜ BİRLİKTE GÜÇLÜ"

3 ARALIK 2021 -Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Meclis Başkanı Mustafa Deryal, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleriyle birlikte Türkiye Halk Bankası (Halkbank) Genel Müdürü Osman Arslan ve Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay ile bankanın Ankara Bölge ve Şube Müdürlerini konuk etti. Reel sektörün finansman ihtiyacı ile Halkbank'ın girişimcilere yönelik desteklerinin ele alındığı toplantının ardından ATO heyeti, Genel Müdür Osman Arslan ve ekibiyle birebir görüşmeler yaparak talep, görüş ve önerilerini aktardı.

ATO Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleşen toplantıda konuşan ATO Başkanı Baran, koronavirüs pandemisinin oluşturduğu tüm olumsuzluklara rağmen, Türkiye için yatırım, üretim ve ihracat açısından yeni fırsatlar oluşturduğunu belirerek, "Üretimini geliştiren, ihracat yapan, cari açığını kapatan bir ülke olabilecek kapasitemiz mevcut. Bunun için, ekonominin aktörlerinin tamamı birlik ve beraberlik içinde, ülkemizin geleceğini tek hedef olarak belirleyerek buna göre çalışmamız gerekiyor" diye konuştu.

Halk Bankası'nın, pandemi sürecinde, girişimciden tacire kadar ekonominin tüm kesimlerine verdiği destek ve sağladığı imkânlarla reel sektörün daima yanında yer aldığını ifade eden Baran, "Halkbank, reel sektöre verdiği destekle, iş dünyası ve finans sektörünün birlikte nasıl daha güçlü olunabileceğinin en güzel örneğini sergiledi" dedi. Baran, ayrıca iş dünyasının Oscar'ı olarak kabul edilen Stevie Awards'un dünyada "Yılın En İyi Bankası" ödülüne layık görülen Halkbank'ın dünya çapındaki başarılarının iş dünyası olarak kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, Halk Bankası Genel Müdürü Arslan'ı kutladı.

-"ÖNCE REEL SEKTÖR"-

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ise konuşmasında Ankara Ticaret Odası'yla birlikte, Başkent iş dünyasının finansman sorunlarını aşmak için birlikte çalışmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Türkiye'nin tarihinden aldığı güçle daima umutla hareket ettiğini dile getiren Arslan, "Ortaya çıkan zorluklar bizi hiçbir zaman ümitsizliğe sevk etmedi, her zaman ümitvarız" dedi. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalara değinen Arslan, "Bunlar hiçbir zaman bizi yatırımdan, üretimden, istihdamdan alıkoymamalı. Halkbank esnafın ve KOBİ'nin önemli temsilcilerinden biridir. Biz Halkbank olarak, her zaman önce reel sektör diyoruz. Reel sektör ayakta durduğu sürece biz de sizlerle birlikte var olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

- "OSMAN ARSLAN ATO ÜYELERİNİN SORUNLARINI DİNLEDİ" -

Toplantının ardından Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay ile Banka Bölge ve Şube Müdürleri ile birlikte ATO üyeleriyle birebir görüşmeler yaptı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ın da katıldığı görüşmelerde, ATO Meclis Üyeleri, finansman talepleri başta olmak üzere, sorunları ile görüş ve önerilerini dile getirdi.

Toplantıya, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Yıldız, Halil İlik, Mehmet Fatih Çetinkaya, Nihat Uysallı, Nuh Acar ve Süleyman Ekinci ile ATO Meclis üyeleri de katıldı.

ASO OSB 1.Bölge Başkanı ve Gençlerbirliği Kulübü Başkan Mehmet Niyazi Akdaş da ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan'a kente katkılarından dolayı birer plaket takdim etti.