100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKAN YARDIMCISI TEMEL AKTAY, DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN PANELE KATILDI

5 ARALIK 2021-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, kadınların iş ve çalışma hayatının içinde daha fazla yer alması gerektiğini belirterek "Çalışma hayatına kazandırılan her bir kadın üretime, ticarete, istihdama katkı sağlayarak, sürdürülebilir ve güçlü bir ekonominin yolunu açacaktır" dedi.

 

ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, "5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü" nedeniyle Girişimci Dergisi'nin organizasyonuyla Etap Altınel Otel'de gerçekleştirilen "Geçmişten Günümüze Kadın ve Hakları Paneli"ne katılarak bir konuşma yaptı. Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte, Türk kadınının, kadın hakları konusunda birçok batı ülkesinden önce kazanımlar elde ettiğini belirten ATO Başkan Yardımcısı Aktay, Türk kadınına en büyük desteği Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün verdiğini söyledi. 

Ankara Ticaret Odası olarak kadın çalışanları ve girişimcileri her zaman desteklediklerini ifade eden Aktay, "Yönetim Kurulumuzda da kadın üyelerin olmasını çok istiyoruz. Son seçimlerde kadın komite ve meclis üyesi sayılarının artması bizi sevindirdi. Odamız çalışanlarının yarısını da kadınlar oluşturuyor. Kadınların azim, irade, disiplin ve yönetim becerisinin çok güçlü olduğunu çalışma hayatında görüyoruz. Bu yüzden kadınların tüm kademelerde daha fazla sayıda yer almasını istiyoruz" diye konuştu.

 

TOBB Ankara Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyesi Nüket Kantarcı'nın açılış konuşması yaptığı paneli iletişimci Özgür Aksuna modere etti. Aktay, panele katkılarından dolayı takdim edilen plaketi, Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran adına aldı.