Görüşlerinizi
Paylaşın
"METAVERSE EKONOMİSİ" ATO'DA KONUŞULDU

16 ARALIK 2021 - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ankara Genç Girişimciler Kurulu'nun koordinatörlüğünde düzenlenen "Metaverse Ekonomisi" paneli Ankara Ticaret Odası ev sahipliğinde yapıldı.

 

ATO Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleşen Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R. Erdem Erkul ile KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. İş Geliştirme Müdürü Onur Öktem'in konuşmacı olduğu panelin açılışını yapan TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanı aynı zamanda ATO Meclis Üyesi Hakan Tarhan, girişimciliğin sadece gençleri değil her kesimi ilgilendiren bir konu olduğunu belirterek yeni oluşan Metaverse dünyası içinde girişimci olarak yer alınabileceğini ifade etti.


Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R. Erdem Erkul, yaptığı konuşmada, Dünya'da Metaverse'in uygulama alanlarının incelenerek Türkiye'de nasıl uygulanacağına dair planlama yapılması gerektiğini belirterek "Türkiye'nin ilk ve öncü olması için bu konuda hızlı bir şekilde aksiyon almamız gerekiyor" dedi.

 

KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. İş Geliştirme Müdürü Onur Öktem ise konuşmasında, kripto para ve Metaverse evreninin Türkiye'nin dünyanın geri kalanıyla arasındaki ekonomik ve iktisadi farkı kapatmak için büyük bir fırsat olduğunu dile getirerek, "Harekete geçmeyerek bu teknolojiye yetişemediğimiz her gün dünyayla aramızdaki fark açılıyor. Konserden e-ticarete, eğitimden bankacılığa kadar binlerce alanda yeni pazarlar oluşuyor" diye konuştu.

 

Erkul ve Öktem'in konuşmalarının ardından katılımcıların sorularını yanıtladığı panele, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal ve ATO Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar ile ATO Meclis Üyeleri Faruk Elmalı, Hasan Ardıç, Hüseyin Özer, Mehmet Özbey, Muhammet Sarıtaş, Mustafa Tekeli, Selim Gökşin, Turan Öztürk ve çok sayıda davetli katıldı.