Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ DIŞ PAYDAŞ TOPLANTISI'NA KATILDI

22 ARALIK 2021-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Başkent Üniversitesi Dış Paydaş Toplantısı'na katılarak ATO'nun Başkent Üniversitesi ile gerçekleştirdiği işbirlikleri hakkında bilgi verdi.

 

Başkent Üniversitesi Rektörlük Binası'nda gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada, Ankara Ticaret Odası üyelerinin ticari faaliyetlerine ve şehrin ekonomik ve ticari gelişimine katkı sağlamak amacıyla çeşitli kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yürüttükleri bilgisini veren Baran, "Başkent Üniversitesi'yle de ortak hedefler noktasında birçok iş birliğine imza attık. Başkent Üniversitesi, Ankara'daki bilim dünyasının yüz akı ve eğitimin merkezi olması dolayısıyla ATO için çok kıymetli" diye konuştu.

 

-"ÜNİVERSİTE VE REEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ-

 

ATO'nun Başkent Üniversitesi ile Genel İşbirliği Protokolü", "Lisansüstü Eğitim Protokolü ve Öğrenci Yaz Dönemi Stajı İşbirliği Protokolleri"ni imzaladığını hatırlatan Baran, söz konusu işbirliklerinin ATO üyeleri ve çalışanları ile Üniversite'nin öğrencilerine büyük fayda sağladığını dile getirdi. Baran, "Üniversite ile reel sektörün bir araya gelerek, her iki kesimin de faydasına olacak konularda başarılı çalışmalar yürüttük. Başkent Üniversitesi reel sektöre en çok destek veren eğitim kurumlarından biri. Bu işbirliğimizin yeni proje ve protokollerle daha da zenginleştireceğimize inanıyorum" diye konuştu.

 

Ankara'yı sahiplenen ve bu şehri daha ileriye taşımaya özen gösteren güçlü ve bilinçli bir ekiple yol almaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Baran, "Başkent Üniversitemizle işbirliğimizi genişleterek Ankara'ya fayda sağlayacak projeler üretmek arzusundayız" diye sözlerine ekledi.

 

Toplantıda ATO Başkanı Baran'a, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ile ATO Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Ekinci eşlik etti.