100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, "ANADOLU ÖZEL YURTLAR DERNEĞİ"NİN OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI'NA KATILDI

23 ARALIK 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Anadolu Özel Yurtlar Derneği'nin "2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı"na katıldı.


ATO Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Baran, pandemi tedbirleri çerçevesinde üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesiyle öğrenci yurtlarının 17-18 ay gibi bir süre öğrencisiz ve gelirsiz kaldığını hatırlatarak bu süreçte işletmelerin kira ve sabit giderlerinin devam ettiğin ve bu nedenle sektörün sıkıntılı günler geçirdiğini belirtti.

Ankara'nın öğrenci kenti olduğunu kaydeden Baran, üniversite öğrencilerinin kentlerin ticaret hayatına canlılık getirdiğini söyledi. Baran,  "Üniversite şehri olmak yalnızca tek bir sektörü ilgilendirmiyor. Kent ekonomisine marketinden kırtasiyesine, kafesinden alış veriş merkezine kadar katkı sağlayarak şehrin ticaret hacmini artırıyor" diye konuştu.

 

Özel yurt işletmelerinin Ankara Ticaret Odası'nda 58 No'lu Oteller ve Konaklama Tesisleri Meslek Komitesi'nce temsil edildiğini ifade eden Baran, sektörün sorunlarını Komite'nin yaptığı çalışmalarla yakından takip ettiklerini belirtti.

 

Ankara Ticaret Odası'nda sektörleri temsil eden 67 Meslek Komitesi olduğunu kaydeden Baran, komiteler aracılığıyla sektörleri yakından takip ettiklerini söyledi. Baran, "Komitelerden gelen bilgiler ışığında biz de çalışmalarımıza yön veriyoruz. ATO olarak üyelerimizin ticari alanda sıkıntı yaşamaması için elimizden gelen her şeyi yapma gayretindeyiz" dedi.

 

Sektör temsilcilerinin yer aldığını toplantıya ATO Bütçe ve Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Hüseyin Özer, ATO'nun 58 No'lu Otel ve Konaklama Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Hasan Ardıç da katıldı.

 

Kurultay'da yapılan seçimin sonucunda Dernek Başkanlığı'na Banu Eda Şengül seçildi.