Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO, ÜYELERİNE YÖNELİK EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

GÖZLÜKÇÜLER VE OPTİSYENLER EĞİTİM ZİRVESİ ATO'DA YAPILDI.

ATO BAŞKANI BARAN: "YENİ BİLGİLERLE MESLEĞİNİ GELİŞTİREN DEĞER KATAN HER VATANDAŞ KENT VE ÜLKE EKONOMİSİNE DE DEĞER KATIYOR"

23 Ocak 2022 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, sürekli gelişim ve değişimin yaşandığı dünyada meslek mensuplarının eğitimlerle kendilerini güncelleyebileceğini belirterek "Yeni bilgilerle mesleğini geliştiren ve değer katan her vatandaş kent ve ülke ekonomisine de değer katıyor" dedi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, ATO üyelerinin ve çalışanlarının gelişimine yönelik olarak ATO İdea tarafından organize edilen "Optisyenler ve Gözlükçüler Eğitim Zirvesi"ne katıldı. ATO Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleşen eğitim programında bir konuşma yapan Baran, gözlükçülük ve optisyenliğin insan sağlığını yakından ilgilendiren meslek alanları olduğunu belirterek bu alanlarda eğitimlerle bilgilerin güncellenmesinin önemli olduğunu söyledi. ATO yönetimine geldiklerinden bu yana eğitimi gündemlerinin ilk sırasında tuttuklarını kaydeden Baran, "Eğitim konusu bütün sektörler için önemli bir yere sahip. İcra ettiğimiz meslekte başarılı olmak için fark yaratmamız gerekli, bu da eğitim ile mümkün" dedi. Sektörde fark yaratabilmek için yapılan işi iyi bilmenin, iyi anlatmanın ve sürekli takip etmenin gerekli olduğuna vurgu yapan Baran, "Yenilikleri ve değişiklikleri takip etmek rekabette önde olmak anlamına geliyor" diye konuştu.

Yeni bilgilerle mesleğini geliştiren ve değer katan her vatandaşın kent ve ülke ekonomisine de değer kattığını kaydeden Baran, "Sahibi olduğu ya da çalıştığı firmaya değer katan her vatandaş kent ekonomisine, bunun neticesinde de ülke ekonomisine değer katıyor. Ticarette azimli ve başarılı bir milletiz. Bu samimi gayretimizin yanına, eksikliklerini gidererek mesleki bilgi ve becerimizi de ekleyerek hak ettiğimiz başarıya ulaşabiliriz" dedi.

Programda, ATO 66 No'lu Gözlükçülük ve Fotoğrafçılık Hizmetleri Meslek Komitesi Meclis Üyesi Turgay Kılıç ile Ankara Optisyenler ve Gözlükçüler Odası Başkanı Çetin Toplu birer konuşma yaptı.

KONTAKT LENS EĞİTİMİ

İki gün sürecek eğitim programının ilk gününde eğitmen Murat Balcı "Meslek Etiği ve İtibarı", Hülya Şenyüz "Kontakt Lensler" ve Emre Doğan "Multifokal Cam Eğitimi" konuları üzerine sunumlarını gerçekleştirdi. İkinci gün ise "Kırılma Kusurları" ve "Az Görme Cihazları" başlığıyla eğitimler gerçekleşecek.  Eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Toplantıya ATO 66 No'lu Gözlükçülük ve Fotoğrafçılık Hizmetleri Meslek Komitesi Üyeleri ile çok sayıda sektör temsilcisi ve çalışan katıldı.