100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ÖĞRENCİLER "EKO İKLİM ZİRVESİ" İÇİN HAREKETE GEÇİYOR

ATO BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ: "İKLİM KONUSUNDA BİLİNÇLİ HALE GETİRDİĞİMİZ HER ÇOCUĞUMUZ, DİKTİĞİMİZ HER YENİ FİDAN KADAR KIYMETLİ"

ATO BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ: "GENÇLERİMİZİ HİÇ ZAMAN KAYBETMEDEN BUGÜNDEN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE HAZIRLAMALIYIZ"

12 Şubat 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, iklim değişikliğinin en çok çocukları etkileyeceğini belirterek "İklim konusunda bilinçli hale getirdiğimiz her bir çocuğumuz, diktiğimiz her yeni fidan kadar kıymetli" dedi.

ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, ATO'nun 61 No'lu Özel Eğitim-Öğretim Hizmetleri Meslek Komitesi'nin olağan komite toplantısına katılarak Ankara Ticaret Odası öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congresium'da gerçekleştirilecek "EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi" hakkında komite üyelerine bilgi verdi.

ATO Zafertepe Salonu'nda gerçekleşen toplantıda konuşan ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, ATO'nun Eğitim-Öğretim Hizmetleri Meslek Komitesi aracılığıyla yürütülecek çalışma sayesinde okulların da Zirve'ye katkı sunarak, orta öğretim öğrencilerinin Zirve'ye katılımının sağlanabileceğini söyledi. Öğrencilerin küçük yaşta iklim değişikliği konusunda eğitilmesi gerektiğini kaydeden Yılmaz, "Gençlerimizi hiç zaman kaybetmeden bugünden iklim değişikliğine hazırlamalıyız." diye konuştu.

İklim değişikliği konusunun 1971 yılından bu yana dünyanın gündeminde olduğunu kaydeden Yılmaz, "Şanslıyız ki gençlerimiz çevre konusunda yüksek bilince sahip. Konusuna hâkim çok sayıda uzmanımız var. Onlarla birlikte hareket ederek yeşil dönüşüm konusunda dünyada öncü olabiliriz" dedi.

-"30-31 MART MİLAT OLACAK"-

Zirve hazırlıklarını katılımcı bir süreç içerisinde gerçekleştirdikleri bilgisini veren Yılmaz, "Kamu kurum ve kuruluşlarından sivil toplum kuruluşlarına, özel sektörden eğitim kurumlarına ilgili tüm kesimlerin birlikte hareket etmesi sayesinde 30-31 Mart tarihleri Başkent ve ülkemiz için iklim değişikliği konusunda bir milat olacak." diye ekledi.

Toplantıya, ATO 61 No'lu Özel Eğitim-Öğretim Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Abdülkadir Cesur, Komite Başkan Yardımcısı Mahmut Burkankulu, Komite Üyeleri Abidin Memili, Cengiz Duygulu, Erol Akbulut ve Sabahattin Yıldız katıldı.