100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO HEYETİNDEN, ASO 1. OSB'YE ZİYARET

10 Şubat 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki ATO Heyeti, Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş'ı ziyaret etti.

 

Ziyarette, Ankara Ticaret Odası'nın öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congresium'da gerçekleşecek "EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi" hakkında ASO 1. OSB Yönetim Kurulu heyetine bilgi veren Baran, ASO 1. OSB'nin Zirve'ye katılımıyla katkı sunmasından memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

 

Avrupa Birliği'nin (AB) Sınırda Karbon Düzenlemesi'nden dolayı ihracatçıların 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren 'Karbon Vergisi' ödemek zorunda kalacağını hatırlatan Baran, "Bu konuda ortak bir bilinç oluşturarak Başkentimizin ve ülkemizin yararı için zaman kaybetmeden çözüm yoluna gitmemiz gerekiyor. Bu süreçte organize sanayi bölgelerinin yeşil dönüşümü Türkiye'nin dünya pazarlarındaki hâkimiyetini koruması ve geliştirmesi açısından önem taşıyor." dedi.

 

Zirve hazırlıklarını katılımcı bir süreç içerisinde gerçekleştirdiklerini kaydeden Baran, yeşil dönüşümün sağlanması açısından topyekûn hareket edilmesinin önemli olduğunu söyledi. Zirve'nin kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ile ilgili tüm kesimlerin birlikte hareket etmesine katkı sağlayacağına inandıklarını belirten Baran, "Türk toplumu, iklim değişikliği konusunda duyarlı. Özellikle gençlerimizin büyük bölümü yüksek çevre bilincine sahip. Uluslararası bu Zirve ile Anadolu'nun enerjisini tüm dünyaya yansıtmalıyız" diye konuştu.

 

Ziyarette, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Temel Aktay ve Halil İbrahim Yılmaz ile ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Fatih Çetinkaya, Nihat Uysallı, Nuh Acar, Süleyman Ekinci ve ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Mustafa Bozkurt, Namık Kodaman ile Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Tütek ve Tahsin Ata da yer aldı.