Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN, IPARD II 11. ÇAĞRI PROGRAMI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

ATO YÖNETİM KURULU ÜYESİ KARAKUŞ: "TKDK BÜNYESİNDEKİ ÇALIŞMALARIN TÜRKİYE'DEKİ TARIMSAL ÜRETİMİ ARTIRDIĞINA ŞAHİDİZ"

 

16 ŞUBAT 2022-Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından eş finansmanla oluşturulan IPARD II Programı'nın 11. Çağrı İlanı Hakkında, Ankara Ticaret Odası (ATO) üyelerine yönelik videokonferans yöntemiyle bir bilgilendirme semineri gerçekleştirdi.


ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş ve TKDK Ankara İl Koordinatörü Güzin Oyman ile ATO üyelerinin katıldığı online toplantıda 14 Ocak 2022'de toplam 40 milyon avro destek bütçesi ile açıklanan çağrı kapsamında desteklenen sektörler ve faydalanmak için sağlanması gereken şartlar anlatıldı.


Seminer hakkında değerlendirmede bulunan ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş, pandemi döneminde sekteye uğrayan tarım üretiminin, Türkiye'nin tüketimini karşılamaktan uzaklaştığını belirterek, IPARD desteklerinin tarımsal üretimi artırmaya katkıda bulunduğunu söyledi. Karakuş, "Pandemide olumsuz yönde etkilenen tarım ve gıda sektörleri için kırsal kalkınmayı destekleyecek bu tür çağrı programlarına ihtiyaç duyulduğunu biliyoruz. Bu çerçevede de TKDK bünyesinde yapılan çalışmaların Türkiye'deki tarımsal üretimin artması yönündeki katkılarına şahidiz" dedi.


Seminerde TKDK Ankara İl Koordinatörlüğü Uzmanı Ezgi Soğancı Çağrı Programını anlatan bir sunum yaparak ATO üyelerinin soruları cevapladı.