Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN, MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI AŞKAR'A "EKO İKLİM" DAVETİ

ATO BAŞKAN YARDIMCISI AKTAY, BAKAN YARDIMCISI AŞKAR'I ZİYARET EDEREK, ATO'NUN ÖNCÜLÜĞÜNDE 30-31 MART TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK "EKO İKLİM ZİRVESİ" HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

 

21 Şubat 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar'ı makamında ziyaret ederek, Ankara Ticaret Odası'nın öncülüğünde 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congresium'da gerçekleştirilecek "EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi "ne davet etti.

 

ATO Başkan Yardımcısı Aktay'a ziyaretindeATO Mesleki Eğitim ve Nitelikli İş Gücü Özel İhtisas Komisyonu Başkanı ve 61 No'lu Özel Eğitim-Öğretim Hizmetleri Meslek Komitesi Meclis Üyesi Abidin Memili ile Komisyon üyesi ve Komite Meclis Üyesi Ahmet Akça eşlik etti.  

 

Ziyarette yaptığı konuşmada, Bakan Yardımcısı Aşkar'a Zirve hakkında bilgi veren Aktay, ATO'nun Eğitim-Öğretim Hizmetleri Meslek Komitesi aracılığıyla Zirve'ye Ankara'daki orta öğretim kurumlarının da katılımını sağlamaya yönelik çalışma yürüttükleri bilgisini verdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Zirve'ye katılımının ve desteğinin önemli olduğunu belirten Aktay, "İklim değişikliği konusunda öğrencilerimizin farkındalığını daha da artırdığımız zaman ülkemiz adına faydalı bir iş yapmış olacağız. Şanslıyız ki Türkiye'de gençlerimiz çevre konusunda yüksek bilince sahip. Milli Eğitim Bakanlığımızın da yapılacak çalışmalar konusunda desteğini aldığımız takdirde yeşil dönüşüm konusunda dünyada öncü konuma geleceğimize inanıyoruz" dedi.

 

-TOPLUMDA DEĞİŞİM ÇOCUKLARDAN BAŞLIYOR-

 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar da yaptığı konuşmada, iklim değişikliği konusunda okullarda öğrenci ve öğretmenlerle çok yönlü çalışmalar yürüttüklerini belirterek "Toplumda değişimi başlatmak ve farkındalığı artırmak çocuklardan başlıyor. Öncelikle çocuklarımıza bu eğitimi vermemiz gerekiyor. İklim değişikliği de bizim önem verdiğimiz konulardan birisi. Bu alanda çok fazla çalışma yürütüyoruz" dedi.