100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN TÜRK TELEKOM'A "EKO İKLİM" DAVETİ

ATO BAŞKANI BARAN, TÜRK TELEKOM GENEL MÜDÜRÜ ÜMİT ÖNAL'A ATO ÖNCÜLÜĞÜNDE 30-31 MART TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK "EKO İKLİM ZİRVESİ" HAKKINDA BİLGİ VEREREK, ZİRVE'YE KATILMAYA DAVET ETTİ.

 

25 Şubat 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türk Telekom Genel Müdürü Ümit Önal'a, ATO öncülüğünde 30-31 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek "EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi" hakkında bilgi vererek, Zirve'ye katılmaya davet etti.

 

Türk Telekom Genel Müdürü Ümit Önal ve beraberindeki heyet ATO Başkanı Gürsel Baran'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan ATO Başkanı Baran, EKO İKLİM Zirvesi ve Fuarı ile iklim değişikliğine karşı Başkent'ten yeşil bir hareketi başlatacaklarını belirterek Zirve hazırlıklarını katılımcı bir süreçle yürüttüklerini kaydetti. Baran, "İklim değişikliği yalnızca bir kesimi değil tüm dünyayı ilgilendiren önemli bir mevzu. Bu yüzden iş birliği içerisinde hareket etmemiz gerekiyor. Türk Telekom ailesinin de böyle önemli bir etkinlikte bizlerle beraber, ülkemiz yararına, aynı safta yer almasını istiyoruz" diye konuştu.

 

AB Yeşil Mutabakat çerçevesinde "Sınırda Karbon Uygulaması"nın 1 Ocak 2023'te yürürlüğe gireceğini hatırlatan Baran, bu tarihten itibaren ihracatçıların 'Karbon Vergisi' ödemek zorunda kalacağına da dikkati çekti.

 

Türk Telekom Genel Müdürü Ümit Önal da konuşmasında, Zirve'ye destek vereceklerini belirterek "Biz, Eko İklim'in doğal bir paydaşıyız" dedi. ATO Başkanı Baran'a Türk Telekom'un çalışmaları hakkında bilgi veren Önal, "Yenilenebilir enerji kaynakları, GES, Akıllı Şehirler Sistemi, sürdürülebilir uygulamalar gibi bugüne dek yaptığımız çalışmalar ve yürüttüğümüz projeler ile EKO İKLİM Zirvesi'ne en başından itibaren entegre olmuş durumdayız" diye konuştu.

 

Ziyarette, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ali Yılmaz, ATO Meclis Eski Üyesi Kemal Yılmaz, Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser, Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Funda Öge, Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Ceren Anadol da yer aldı.