Görüşlerinizi
Paylaşın
KUAFÖR VE GÜZELLİK UZMANLIĞI MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ'NİN İKİNCİ PROGRAMI ATO'DA YAPILDI

1 MART 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO 43 No'lu Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi'nin Kuaförler Kooperatifi (KUKOOP) iş birliği ile gerçekleştirdiği "Kuaförlük ve Güzellik Uzmanlığı Mesleki Gelişim Eğitimleri"nin ikinci programına katıldı. 

 

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen programın açılışında konuşan ATO Başkanı Baran, Ankara Ticaret Odası olarak eğitim konusunu çok önemsediklerini ve gündemde her zaman ilk sıraya koyduklarını belirterek eğitim programları oluştururken ATO'nun sektörleri temsil eden 67 Meslek Komitesi'nin yol gösterici olduğunu ifade etti.

 

Kuaför ve Güzellik Uzmanlığı Mesleki Gelişim Eğitim programını da ATO'nun 43 No'lu Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi'nin talebi üzerine gerçekleştirdiklerini kaydeden Baran, Komite'nin sektörünü yakından takip eden, sorunlarıyla, talepleriyle yakından ilgilenen komitelerden biri olduğunu söyledi.

 

Özellikle insan sağlığını doğrudan ilgilendiren  alanlarda eğitimin önemli olduğunun altını çizen Baran, "Kuaförlük ve güzellik uzmanlığı insan sağlığını doğrudan ilgilendiren alanlar olduğunu için gerekli bilgi ve donanıma sahip usta ellerde ve hijyenik koşullarda icra edilmesi önemli. Bu sektörde atılan her adım ve alınan her eğitim hem kişisel gelişime hem de sektörün gelişmesine katkı sağlayacaktır" dedi.

 

Kuaför, berber ve güzellik salonlarının Kovid-19 sürecinden en çok etkilenen sektörlerin başında geldiğini belirten Baran, sektörün pandemide kapalı oldukları dönemi dayanışma içinde marka oluşturarak geçirdiğini ve Kuaförler Kooperatifi'ni (KUKOOP) kurarak üretime yöneldiğini belirtti.

 

Açılış konuşmasının ardından SİU Digital Ajans Başkan Yardımcısı Elvin Otman, katılımcılara "Etkili Sosyal Medya Kullanımı" hakkında sunum gerçekleştirdi. Programın ikinci yarısında ise Ayşe Yıldırım Bodur, katılımcılara uygulamalı makyaj eğitimi verdi.

 

Eğitim programına, ATO'nun Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi Üyeleri ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.