Görüşlerinizi
Paylaşın
ARTANKARA FUARI, ATO CONGRESIUM'DA KAPILARINI AÇTI

ATO BAŞKANI BARAN, KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ'UN DA KATILIMIYLA GERÇEKLEŞEN ARTANKARA 8. ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT FUARI'NIN AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI.

BARAN: "ANKARA'NIN SANATIN DA BAŞKENTİ OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

10 MART 2022 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara'ya kültür ve sanat ekonomisiyle katkı sağlamayı hedeflediklerini belirterek "Ankara'nın sanatın da başkenti olması için çalışıyoruz" dedi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir ve Fuar'ın düzenleyicisi ART Ankara ve ATİS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül'ün açılış konuşmalarını yaptığı "ARTANKARA 8. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı"nın ön izleme etkinliğine katıldı.

ATO Congresium'da gerçekleşen programda konuşan ATO Başkanı Baran, Ankara'da, fuar süresince çeşitli ülkelerden sanatseverlerin ağırlanacağını belirterek, bu sayede hem kentin tanıtımına hem de ekonomisine katkı sağlanmış olacağını söyledi. Ankara'nın daha fazla sanat etkinliğine ev sahipliği yapmasını arzu ettiklerini kaydeden Baran, "Ankara'nın ekonomisi bizim birinci uğraşımız. Sanatın ekonomiyle de yakından ilgisi var. Sanatın olmadığı toplumların iktisadi ilerlemesi de yavan kalıyor. Diliyoruz ki Ankara sanatın da bilimin de turizmin de başkenti olsun. Ankara Ticaret Odası olarak bu konuda atılması gereken bütün adımları atmaya hazırız" dedi.

Programda, açılış konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. ATO Başkanı Gürsel Baran, ARTANKARA Sanata Katkı Onur Ödülü'ne layık görülen Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas'ın ödülünü temsilen alan Arkas Sanat Merkezi Direktörü Müjde Unustası'na takdim etti. Törende, Kurum Onur Ödülü'ne İmoga Müzesi ve Sanatçı Onur Ödülü'ne ise Prof. Zafer Gençaydın layık görüldü. Programın ardından Fuar'da sergilenen yerli ve yabancı sanat eserlerini inceleyen Baran, Ankara Kent Orkestrası'nın dinletisine de katıldı.

Etkinlikte, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, ASO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç, Ankara Kent Konseyi Kale Grubu Başkanı Şevket Bülent Yahnici de yer aldı.

33 ülkeden 102 katılımcının ve 1.000'i aşkın sanatçının 4 bin 500 civarında sanat eseriyle yer aldığı fuarı sanatseverler 13 Mart Pazar akşamına kadar ATO Congresium'da ziyaret edebilecek.