100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, "OKUL MÜZE" AÇILIŞINA KATILDI

10 MART 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası'nın da destekleriyle Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları'nın kurduğu "Okul Müzesi" açılış törenine katıldı.

ATO Başkanı Baran, açılış töreninde yaptığı konuşmada gelişen teknoloji sayesinde yeni nesillerin eğitim konusunda çok daha avantajlı olduğunu belirterek "Bugünün çocukları çok şanslı. Alanında iyi eğitim görmüş öğretmenlerimiz tarafından eğitiliyor ve teknoloji ile bilişim konusunda bilgiye erişmek konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyorlar" dedi. 

Geçmiş dönemlerde kullanılan eğitim materyalleri, okuma kitapları, okul üniformalarının sergilendiği müzenin, öğrencilerin geçmişle ilgili bilgilerini arttırması açısından çok faydalı olduğunu dile getiren Baran, ATO olarak müzeye verdikleri destekten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Eğitim konusunun Türkiye'nin gelişmesinde ve kalkınmasında önemli bir araç olduğunu ifade eden Baran, "ATO olarak eğitimin ülkemiz için olmazsa olmaz olduğunu farkındayız. Bu yüzden eğitim konusunda her projeye destek vermeye hazırız" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından ATO Başkanı Gürsel Baran ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Müze Anı Defteri'ni imzaladılar. Rektör Yıldız, müzenin kurulmasına katkılarından dolayı Baran'a hediye takdiminde bulundu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ATO Başkanı Baran, okul müzesini gezerek incelemelerde bulundu.

Baran'a ziyaretinde ATO Meclis Üyesi Tahir Tellioğlu da eşlik etti.