100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN ÜYELERİNE, KVKK EĞİTİMİ

ATO ÜYELERİNE YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN "KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU EĞİTİMİ" ONLINE OLARAK YAPILDI.

 

22 MART 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO), üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiği eğitim faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) koordinasyonunda, ATO organizasyonuyla "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi"ni gerçekleştirdi.

 

Bu dönem 17'ncisi gerçekleşen ve ATO üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitim, video konferans yöntemiyle yapıldı. Eğitim programında, Kişisel Verileri Koruma Uzmanları Ümit Kocadaş, Burcu Beycan ve Mustafa Şeref İşcan birer sunum gerçekleştirdi.

 

Kişisel Verileri Koruma Kanunu mevzuatı hakkında bilgi veren uzman Burcu Beycan, mevzuata yönelik kavramlar üzerinde durarak kurumlar üzerinden örnekler verdi. Kişisel Verileri Koruma Uzmanı Mustafa Şeref İşcan ise veri güvenliğine karşı oluşan ihlaller konusunda bir sunum gerçekleştirdi. İşcan, veri aktarımı ve korumasındaki istisnalar hakkında da bilgi verdi. İşcan'ın ardından sunum yapan Ümit Kocadaş da kişisel verileri işleme envanteri üzerinde durarak, açık rızanın geçerliliği konusuna değindi. Kocadaş, veri sorumlusunun yükümlülükleri hakkında bilgi verdi. 

 

Sunumların ardından konuşmacılar, ATO üyelerinden gelen soruları cevapladı.