100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
REKLAM SEKTÖRÜNE "EKO İKLİM" DAMGASI

OTEL VE KONAKLAMA SEKTÖRÜ GİBİ REKLAM SEKTÖRÜ DE "EKO İKLİM" İLE CANLANDI... 

ANKARA REKLAMCILAR DERNEĞİ İLE AÇIKHAVA VE ENDÜSTRİYEL REKLAMCILAR DERNEĞİ "EKO İKLİM ZİRVESİ" İÇİN ATO BAŞKANI BARAN'A TEŞEKKÜR ETTİ.

"EKO İKLİM"DEN "EKO KİLİM"E: EKO İKLİM İÇİN ASILAN KUMAŞ VE BRANDALAR KİLİME DÖNÜŞECEK...

ATO BAŞKANI BARAN: "EKO İKLİM ZİRVESİ, ANKARA EKONOMİSİNE İVME KAZANDIRDI"

19 Nisan 2022-Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) desteği ve öncülüğünde, 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congresium'da gerçekleşen "EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi/ Fuarı"nın Ankara ekonomisine getirdiği canlılık, sektörlerin memnuniyetine yol açtı.

Otel ve konaklama sektörünün ardından Ankara Reklamcılar Derneği (ARD) ve Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED), ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ile ATO Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz'a sektör adına teşekkürlerini iletti. ATO Başkanı Baran, "EKO İKLİM Zirvesi, Ankara ekonomisine ivme kazandırdı" dedi.

ARED Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Acar ve ARD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bora Hızal beraberindeki heyetle birlikte ayrı zamanlarda ATO Başkanı Gürsel Baran'ı makamında ziyaret etti. Ziyaretlerde Baran'a ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz da eşlik etti.

ATO Başkanı Gürsel Baran ziyarette yaptığı konuşmada, "EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi"nin Başkent ekonomisine canlılık getirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Zirve ile iklim değişikliği konusunda ülke genelinde bir farkındalık oluşmasına katkı sağladıklarını kaydeden Baran, "EKO İKLİM Zirvesi, Ankara ekonomisine ivme kazandırdı. Ankara Ticaret Odası olarak şehrimizin ekonomik ve sosyal gelişimini sağlama hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

-YILMAZ: "ÇOK PAYDAŞLI BİR ORGANİZASYON"-

ATO Başkan Yardımcısı ve AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz da, EKO İKLİM Zirvesi'nin ülkenin dört bir yanında yerel alanda faaliyet gösteren işletmelerin de katılımıyla hazırlanan bir Zirve olduğunu belirterek, "Nasıl ki iklim değişikliği konusu herkesi ilgilendiriyor, bu Zirve de katılım sağlamak isteyen herkesin bir ucundan tutarak çalışma yaptığı, çok paydaşlı bir organizasyon oldu" diye konuştu.

-HIZAL: "ANKARA ZİRVE KENTİ OLARAK MARKALANDI"-

ARD Başkanı Hızal ise yaptığı konuşmada, "EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi"nin her aşamasında reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren birçok firmanın etkin bir biçimde çalışma yürüttüğünü belirterek, "Ankara Reklamcılar Derneği'nin üyeleri kabiliyetler ittifakı yaparak Zirve'nin en iyi şekilde vatandaşlarla buluşmasına katkı sağladı" dedi.

Yenilenebilir enerji ve iklim değişikliğiyle mücadelenin Türkiye'de üzerinde en fazla toplumsal mutabakat sağlanan konular olduğunu bildiren Hızal, "EKO İKLİM Zirvesi, Başkent Ankara'yı iklim değişikliği konusunda markaladı" diye konuştu. Hızal sözlerine şöyle devam etti:

"Ankara Ticaret Odası'nın dünyanın geleceğini ilgilendiren iklim değişikliği konusunu ülke gündemine taşıma gayretini biz de kendi mesleğimizle desteklemek zorundaydık. Derneğimize üye reklamcılık şirketleri birer ucundan tutarak Zirve'nin kamuoyuyla buluşmasında rol aldı. Zirve, internet sitelerinde 8 binin üzerinde sayıyla haber olarak, 5 bini aşan sosyal medya paylaşımı ile milyonlarca kişiye ulaştı. Bu iklimin sürmesi için sektör olarak elimizden geleni yaparız"

-ACAR: "İŞ HACMİMİZİN YÜKSELMESİ İSTİHDAMA VE VERGİLERE YANSIYOR"-

ARED Başkanı Acar da, Zirve'nin Ankara ve çevre illerdeki reklamcılık sektörünü canlandırdığını belirterek, "Zirve kapsamında gerçekleştirilen Fuar'da stant kurmak üzere İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa, Kayseri gibi illerden endüstriyel reklamcılık şirketleri gelerek çalışmalar yaptılar. Zirve, sadece Ankara reklamcılık sektörü değil ülke genelinde sektöre fayda sağladı" diye konuştu.

2019 verilerine göre, açık hava ve endüstriyel reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren 15 bine yakın işletmenin 150 bini aşan istihdam sağladığını bildiren Acar, sektörün ihracatının da 9 milyon doları aştığını kaydetti. Acar, "EKO İKLİM Zirvesi için yapılan çalışmalar sektörümüze ciddi ekonomik girdi sağladı. Stantlar kurduk, reklamcılık çalışmaları yaptık. İş hacmimizin yükselmesi istihdama da vergilerimize de yansıyor" dedi.

-"EKO İKLİM"DEN "EKO KİLİM"E-

Acar, EKO İKLİM Zirvesi'de kullanılan brandaların geri dönüşüme sokulmasını önererek, "Reklamcılık sektörü olarak Zirve sırasında üretilen kumaş ve brandaların geri dönüşümde değerlendirilerek kilim, pazar çantası gibi materyallere dönüştürülmesi ve ihtiyacı olan insanlara bağışlanması konusunda çalışma yapabileceğimizi ifade etmek isterim" dedi.