100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER, ATO'DA SERGİ ZİYARET EDEREK, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER, ATO BAŞKANI BARAN İLE BİRLİKTE ANKARA TİCARET ODASI FUAYE ALANI'NDA YER ALAN "ATATÜRK'E VEFA VALİZİ PROJESİ SERGİSİ"Nİ İNCELEDİ.

 

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISIYLA AÇILAN SERGİDE, ATATÜRK'E VEFA GÖSTERMEK ÜZERE 81 İLDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER TARAFINDAN HAZIRLANAN 3 VALİZ DOLUSU ESER SERGİLENİYOR.

 

18 MAYIS 2022- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ile birlikte 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ATO Meclis Salonu Fuaye Alanı'nda açılan "Atatürk'e Vefa Valizi Projesi Sergisi"ni ziyaret ederek, öğrenciler sohbet etti.

 

Milli Eğitim Bakanı Özer ve ATO Başkanı Baran,  Proje'nin koordinatörlerinden Dr. Ufuk Ege Anaokulu Okul Müdürü Sabriye Altıner ile Okul Öncesi Öğretmeni Seden Erkan'dan "Atatürk'e Vefa Valizi Projesi"nin ortaya çıkışı ile serginin oluşma süreci hakkında bilgi aldı. Türkiye'nin tüm illerinde öğrencilerin el emekleriyle oluşan çalışmaların çok kıymetli olduğunu belirten Bakan Özer, emeği geçenlere teşekkür etti. Bakan ÖzerAnkara Çankaya Cebesoy İlkokulu Okul Müdürü Enver Erol ile öğretmen ve öğrencilerinin de bulunduğu sergide, öğrencilerle sohbet ederek, "Benden bir isteğiniz var mı?" diye sordu. Bakan, doğum günü olan dördüncü sınıf öğrencisi Ali Doğanyiğit'e de hediye verdi.

Sergi hakkında değerlendirmede bulunan ATO Başkanı Baran, Atatürk'e vefasını göstermek için çalışma yapan 3 bin öğrencinin el emeğinin ATO'da sergilenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Çocuklarımızın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e vefasını, kalbinden gelen duygularını el emeği ürünlerle aktarması çok kıymetli. Atatürk'ün geleceğimizi emanet ettiği gençlerin ülkemizin hangi zorluklarla kurulduğu ve hala hangi zorluklarla bağımsızlığını koruduğunu öğrenmesi açısından bu projeler çok faydalı" dedi.

Ziyarette, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş ile ATO Genel Sekreteri Gökhan Özdemir de yer aldı.

 

Proje, Ankara'dan yola çıkartılan üç valizin, Türkiye'nin 81 ilinde 3 ila 17 yaş arasındaki 3 bin öğrencinin el emekleriyle Atatürk'e karşı sevgilerini ifade ettiği eserleriyle doldurulup yeniden Ankara'ya gönderilmesinden oluşuyor. Valizde yer alan kısa filmden video klipe, mektuptan müzik eserine, resimden çeşitli materyallerden üretilen sanat çalışmaları"19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" nedeniyle ATO Fuaye alanda sergileniyor.