100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'NUN DAMGA VURDUĞU AMSTERDAM SAĞLIK TURİZMİ FUARI KATILIMCI VE ZİYARETÇİLERİNDEN TAM NOT ALDI

23 MAYIS 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve ATO heyetinin katılımıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Uluslararası Sağlık Turizmi Meclisi, DEİK Sağlık İş Konseyi, DEİK Hollanda İş Konseyi, Hizmet İhracatçıları Birliği, OSHAD, MÜSİAD Hollanda ve HOTİAD'ın destekleriyle Hollanda'nın Başkenti Amsterdam'da 20- 21 Mayıs 2022 tarihlerinde Türkiye'nin önde gelen 56 hastane ve kliniğinin iştirakiyle gerçekleştirilen "Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı" katılımcı ve ziyaretçilerinden tam not aldı.

 

-FUAR AÇILIŞI'NA DEV KATILIM-

 

Fuarın açılış törenine, T.C. Hollanda Büyükelçisi Şaban Dişli, T.C. Belçika Büyükelçisi Hasan Ulusoy, Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Ticaret Bakanlığı UHT Genel Müdür Yardımcısı Alperen Kaçar, T.C. Hollanda Ticaret, Turizm ve Basın Ateşeleri, TOBB Sağlık Turizmi Sektör Meclisi Başkanı Özgür Öztan, DEİK Sağlık İş Konseyi Başkanı Reşat Bahat, Hizmet İhracatçıları Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Üzeyir Işık, MÜSİAD Hollanda Başkanı Ali Köklü, HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu, Amsterdam Esnaf Birliği Başkanı Ramazan Kaya, Hollanda Türk Turizm Acenteleri Birliği Başkanı Kamil Saygı, TOBB Türkiye Fuarcılık Sektör Meclisi Başkanı Cihat Alagöz'ün yanı sıra, Hollanda, Belçika ve Almanya iş dünyasından ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

 

Fuara, Hollanda ve Belçika'dan katılan doktor, sağlık turizmi acenteleri, turizmci, seyahat acenteleri, sigorta acenteleri başta olmak üzere geniş kesimlerin ilgisi büyüktü.

 

-HOLLANDA'DA BİR İLK -

 

Geniş katılımcı sayısı ve ziyaretçilerin niteliğiyle Hollanda'da bir ilkin gerçekleştiği "Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı" katılımcılardan tam not aldı. Fuarın, Türkiye, Hollanda ve Belçika arasında sağlık turizmi konusunda ilişkileri geliştirmesi açısından önemli olduğu değerlendirmesinde bulunan fuar katılımcıları, fuarın bu ülkelerde sağlık turizminin güçlenmesine de katkı sağlayacağı değerlendirmesinde bulundu.

 

-FUAR ÇALIŞTAYLARINDA TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİNİN HOLLANDA-BELÇİKA YOL HARİTASI ÇİZİLDİ-

 

Ziyaretçilere ücretsiz ziyaret imkânı sunulan fuar kapsamında, Türkiye'den gelen 56 farklı hastane, diş kliniği, tüp bebek kliniği, saç ekim merkezi, estetik kliniği, termal turizm merkezi ve sağlık turizmi acenteleri Hollanda ve Belçika'da kendilerini tanıtma fırsatı bularak, yeni işbirlikleri kurdular.

 

Fuar, ayrıca katılımcı sağlık kuruluşlarının üst düzey yetkilileri ile sağlık sektöründe önemli aktörlerin bir araya geldiği çalıştaylara da ev sahipliği yaptı. Bu toplantılar, Hollanda ve Belçika'da yerleşik doktorlar, sağlık sigortası kuruluşları ve sağlık turizmi acenteleri için ayrı ayrı düzenlendi.

 

Sağlık Turizmi Acenteleri, Hekimler ve Sigorta Acenteleri ile fuar katılımcısı firma yöneticilerinin katılımıyla düzenlen toplantılar vesilesi ile sağlık sektörüne yönelik görüş alışverişi, sağlık sektöründe işbirliklerinin artırılmasına yönelik değerlendirmeler yapılırken taraflar arasında yeni ilişkiler kurulması sağlandı.