100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
"KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM HAFTALARI" BAŞLADI

ATO BAŞKANI BARAN, ANKARA TİCARET ODASI'NIN, TİMKODER İLE BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ "KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM HAFTALARI" ETKİNLİĞİNİN AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI

BARAN: "REKABET İÇİN BİLGİ VE EĞİTİM ŞART"

25 MAYIS 2022 - Ankara Ticaret Odası'nın (ATO), Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği (TİMKODER) ile birlikte ATO İDEA Şirketi organizasyonuyla düzenlediği ve Başkent'in geleneksel hale gelen eğitim organizasyonlarından "Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları"nın 12'incisi ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ve TİMKODER Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ayhan'ın da katıldığı açılış programıyla başladı.

ATO ve TİMKODER üyelerinin yoğun ilgisiyle, ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen programın açılışında konuşan ATO Başkanı Gürsel Baran, dijitalleşme ile her alanda hızlanan değişim ve dönüşümün eğitimin önemini artırdığını belirterek, Ankara Ticaret Odası olarak, üyelerini ve onların çalışanlarını e-ticaretten e-ihracata, muhasebeden kişisel gelişime kadar birçok alanda eğitim programları düzenleyerek desteklediklerini anlattı.

Mevcut koşullarda ayakta kalmak ve rekabet edebilmek için bilgi ve eğitime ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Baran, "Kendimize, ailemize, şehrimize ve ülke ekonomisine katkı sağlama gayreti içindeyiz. Mevcut koşullarda ayakta kalmak ve rekabet etmek için bilgi ve eğitim şart. Ankara Ticaret Odası olarak biz bu konuda üyelerimize destek oluyoruz. Bu eğitimleri alarak kendini daha ileri taşımak isteyenler de bu programlara katılarak değişim ve dönüşüme ayak uyduruyor. Ekonomiye doğrudan ve dolaylı katkısı olan eğitim özellikle dinamik bir süreç içeren ticaret sektörü için gerekli" dedi. Baran, ATO Olarak Başkent'in 22 üniversitenin 8'i ile eğitim konusunda iş birliği çalışması yürüttüklerini, hem ATO üyelerinin hem de çalışanlarının lisans ve yüksek lisans programlarından da yararlandıklarını bildirdi.

-"PANDEMİ ÖĞRENMENİN ÖNEMİNİ ÖĞRETTİ"-

TİMKODER Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ayhan da yaptığı konuşmada dört hafta sürecek eğitim programında pandemi süreciyle birlikte değişen yenidünya düzenini ele almak istediklerine dikkat çekerek, "Pandemi bize öğrenmenin, değişimin ve dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğunu öğretti. TİMKODER olarak Ankara Ticaret Odamızla birlikte bu yılki eğitimleri düzenleyerek, üyelerimizin dünya gelişmelerini takip ederek bilgilenmelerini ve böylelikle işlerini geliştirmelerine katkı sağlamak istedik" dedi.

TİMKODER Eğitim Komitesi Başkanı Abdullah Ekrem Nefes de yaptığı konuşmada "İnsan kaynağını geliştirmek şirketlerin kendilerine yaptığı en önemli yatırımdır. Sürekli yükselen rekabet ortamında patrondan işçiye kadar her kademede çalışanın hem kişisel hem de yönetimsel alanda eğitimlerle kendini yükseltmesini amaçlıyoruz" dedi

- FÜTÜRÜST VE EKONOMİST UFUK TARHAN'DAN "GELECEK PEŞİMİZDE"-

Eğitim haftalarının ilk programı Fütürist ve Ekonomist Ufuk Tarhan'ın "Gelecek Peşimizde" başlıklı sunumuyla başladı. İş yapış şekillerindeki değişimler ve bu dönemde yaşanabilecek olası sorunlar ile çözüm önerilerine ilişkin sunum yapan Tarhan, teknolojideki gelişimle birlikte ortaya çıkacak yeni iş alanları ve yeni meslekler hakkında bilgi verdi. Çağın gelişmelerine ayak uydurmak için esneklik ve dönüşümün önemine dikkat çeken Tarhan, "Oyunda kalmak için gelişmek, senkronize olmak, değişkenleri hesaplayarak versiyon yükseltmek zorundayız" dedi.

Eğitimin ardından ATO Başkanı Baran, ATO Başkan Yardımcısı  Aktay ve TİMKODER Başkanı Ayhan ile birlikte Tarhan'a bir teşekkür plaketi verdi.

-İŞ İNSANI ERKAN GÜRAL "BAŞARIYA GİDEN YOL"U ANLATACAK-

Toplam dört hafta devam edecek olan "Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları" programının 31 Mayıs 2022 Salı günü gerçekleşecek ikinci programında

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı ve iş insanı Erkan Güral konuşmacı olarak "Başarıya Giden Yol" başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

Seminerin diğer programı şöyle:

07 Haziran 2022 - Mümin Sekman  - Rağmenciler: Zorlu Zamanlardan Güçlenerek Çıkmak

14 Haziran 2022 - Serdar Pirtini - Dijital Kapitalizm Çağında Büyük Veri ve Metaverse Etkisi