100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN TRENDYOL'UN BERLİN OFİSİNİN AÇILIŞINA KATILDI, TESLA FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

BARAN:"MARKALARIMIZIN SINIR AŞAN BAŞARILARINDAN GURUR DUYUYORUZ"

 

BARAN: ""MADE İN TÜRKİYE" MARKALI ÜRÜNLERİMİZ AVRUPA PAZARINA E-TİCARETLE GİRİYOR"

 

1 Haziran 2022-Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birlikte Trendyol'un Berlin Ofisi'nin açılışına katılarak, kurdele kesti. Trendyol'un yurt dışı yapılanmasını değerlendiren Baran, "Markalarımızın sınır aşan başarılarından gurur duyuyoruz" dedi.

 

ATO Başkanı Baran, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birlikte Berlin'e çalışma ziyaretinde bulundu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu'nun da katıldığı programda Bakan Varank ve Baran, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen'i ve daha sonra Alman Türk Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Alman Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Markus C. Slevogt ve üye iş insanlarıyla gerçekleşen toplantıya Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren de eşlik etti. Baran, bu programın ardından Bakan Varank ve beraberindeki heyetle Trendyol'un Berlin Ofisi'nin açılışına katılarak kurdele kesti.  Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin ve Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar'a "hayırlı olsun" dileklerini ileten Baran, Trendyol'un yurt dışı yapılanmasının önemine değinerek  "Trendyol ülkemizde marka olmuş, yabancı yatırım alabilmiş başarılı bir e-ticaret firmamız. Markalarımızın sınır aşan başarılarından gurur duyuyoruz" dedi.

 

-TÜRKİYE FARKI DAHA DA FARKEDİLECEK-

 

Baran, yaklaşık iki yıl devam eden pandemi sürecinin küresel dengeleri bozarken yeni fırsatlar da ortaya çıkardığını belirterek, "Ülke olarak dinamik bir girişimci gücümüz var. Pandemiyi fırsat olarak değerlendiren işletmelerimiz başarılı yatırımlar ve atılımlar yaptı. Ticaretini ihracata çevirerek yurtdışı pazarlarda ülkemizin gururu oldular. Bugün de Trendyol'un Avrupa pazarına giriş yapacağı Berlin Ofisi'ni açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Trendyol ülkemizin en büyük e-ticaret platformu, dünyanın da sayılı e-ticaret şirketlerinden biri. Avrupa pazarına açılması ülkemizin en doğusundan en batısına her hangi bir yerinde üretim yapan işletmenin ürünlerini kolaylıkla Avrupa'ya ulaştırması anlamına geliyor. Bu bizim için çok kıymetli. "Made in Türkiye" markalı ürünlerimiz Avrupa pazarına e-ticaretle girecek. Türkiye farkı daha da fark edilecek" diye konuştu.

 

-BARAN TESLA'NIN FABRİKASINI GEZDİ-

Baran, Bakan Varank ve beraberindeki heyetle birlikte elektrikli otomobil üretiminde dünyanın önde gelen markalarından Tesla'nın Berlin'in güneydoğusundaki Brandenburg eyaletinin Grünheide kentinde bulunan fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyareti değerlendiren Baran, "Türkiye elektrikli otomobil için tam zamanında harekete geçerek büyük bir fırsat oluşturdu. TOGG'un ilerleyen yıllarda dünyanın sayılı elektrikli otomobil markaları arasında yer alacağına inanıyorum" dedi.