100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ANKARA TİCARET ODASI BAŞKAN YARDIMCISI AKTAY, "ATO ÜYESİ TERCÜME BÜROLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI"NA KATILDI

8 HAZİRAN 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, 65 No'lu Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi'nin talebiyle düzenlenen "ATO Üyesi Tercüme Büroları Bilgilendirme Toplantısı"na katıldı.

 

ATO Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Aktay, Ankara Ticaret Odası olarak üyelerinin ticari hayatta karşılaştıkları güçlükleri ortadan kaldırarak, ticari faaliyetlerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirterek 160 bini aşkın ATO üyesi ve onların çalışanlarının mesleki ilerlemesine ve sektörün gelişimine katkı sunmak amacıyla eğitimler düzenleyerek, çalışma ve projeler hayata geçirdiklerini söyledi. Aktay, "Sektörlerin sorunlarını çözebilmek için katılımcı bir süreç izlememiz gerekiyor. Komitelerimizle birlik içinde hareket ettiğimizde yol alabiliyoruz" dedi.

 

Avukat Raşit Ceran'ın tercüme bürolarının sektörde yaşadığı sorunlar ile talep ve önerilerine ilişkin sunum yaptığı toplantıya ATO 65 No'lu Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komite Üyeleri Ali Rıza Koç, Gürkan Çorbacı, Mustafa Cihan ile ATO üyesi tercüme büroları ve çalışanları katıldı.