100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
İNDİRİMLİ SATIŞ REKLAMLARI VE TİCARİ UYGULAMALARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ATO'DA YAPILDI

22 HAZİRAN 2022- Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'nün mal veya hizmetlerde uygulanan indirimli satış kampanyalarının denetimi, tüketicilerin bilgi düzeyinin artırılarak reklam veren mecra kuruluşlarında yaşanan tereddütlerin giderilmesi ve yol gösterilmesi amacıyla Ankara Ticaret Odası (ATO) üyelerine yönelik gerçekleştirdiği "İndirimli Satış Reklamları ve Ticari Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı" ATO ev sahipliğinde yapıldı.

 

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şahin, Ankara Ticaret Odası Genel Sekreteri Gökhan Özdemir ve çok sayıda ATO üyesi katıldı. Toplantının açılışında konuşan Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer, yeni mevzuat değişiklikleri ve çalışmalarından dolayı Ticaret Bakanlığı ve Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'ne teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Bakanlık tarafından çeşitli illerde düzenlenen bilgilendirme toplantılarının Ankara ayağını ATO ev sahipliğinde gerçekleştirmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şahin de toplantıda yaptığı konuşmada, firmaların satışlarını artırmak amacıyla  yaptıkları reklamları, Bakanlık olarak tüketicileri yanıltma, aldatma, mevzuata aykırılık yönünden Reklam Kurulu vasıtasıyla incelediklerini söyledi. 2021 yılında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Şahin, "Bu yıl yapacağımız çalışmalarla mevzuata uymayan reklamları en aza indireceğimize inanıyoruz. Hepimizin ortak paydası tüketici olmak. Yaptığımız tüm çalışmalar hem vatandaşımızı hem de dürüst çalışan esnaf ve tacirimizi koruyan düzenlemeler" dedi.

 

Toplantıda Ticaret Uzmanı Pelin Türk de Bakanlığın indirimli satış reklamları üzerine yaptığı çalışmaları ele alan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şahin, Reklam Daire Başkanı Erdem Biçer ve Ticaret Uzmanı Pelin Türk katılımcıların sorularını yanıtladı.