100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO YÖNETİM KURULU BAŞKANI BARAN VE ATO MECLİS BAŞKANI DERYAL, PARALİMPİK MİLLİ SPORCULARLA BİR ARAYA GELDİ

29 Haziran 2022Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal aralarında down sendromlu Milli yüzücü ve basketbolcu Hasan Gökhan Kotan'ın da yer aldığı Paralimpik Milli sporcularla ATO Duatepe Hizmet Binası'nda bir araya geldi.

 

Down sendromlu basketbolcularla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Baran, önümüzdeki aylarda Portekiz'de düzenlenecek şampiyonaya katılacak takıma başarı dileklerini iletti. Baran, "Dünya şampiyonu olmanızı canı gönülden istiyorum" diye konuştu. Sporcuların ailelerine gösterdikleri özen ve gayretten dolayı teşekkür eden Baran, "Sizlerin ilgisi ve desteği, gençlerimizin hem özel hayatında hem spor alanında başarıya ulaşmalarını sağlıyor" dedi.

 

Toplantıda, birçok madalya ve şampiyonluk sahibi Milli yüzücü ve basketbolcu Hasan Gökhan Kotan'ın ileride yüzme antrenörü olmak istediğini ifade etmesi üzerine Baran şunları söyledi: "Özel eğitim görmesi gereken gençlerimize imkân sağlamamız gerek. Onlar istedikleri zaman her iş'te başarılı olabileceklerini bizlere gösteriyorlar. Kotan da İstanbul Boğazı'nı geçen ilk Down Sendromlu yüzücümüz. Başarıları sayesinde yaşından fazla madalya kazanmış. İleride özel eğitim alması gereken gençlere kendi kazanımlarını aktarmak ve yol gösterebilmek için antrenörlük yapmak istiyor. Bütün gençlerimize başarılar diliyorum" diye konuştu.