Görüşlerinizi
Paylaşın
DEPOZİTO BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ (DBYS) ÖN KAYIT DUYURUSU HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Odamıza ulaşan yazıda; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Türkiye Çevre Ajansı Başkanlığı'ndan Birliğe iletilen yazıya atıfta bulunularak, Depozito Bilgi Yönetim Sisteminin (DBYS) kurulması ve işletilmesi konusunda Türkiye Çevre Ajansı ile Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında piyasaya süren konumundaki firmalar için ''DBYS Ön Kayıt Ekranları'' hazırlanarak faaliyete alındığı ve Ajans'ın web sitesi üzerinden duyurusunun yayınlandığı belirtilmektedir.

Zorunlu Depozito Yönetim Sistemi kapsamında 0,1 litre ile 3 litre dâhil hacme sahip tek kullanımlık ambalajlı ürünleri Piyasaya Sürenlerin Depozito Bilgi Yönetim Sistemine Ön Kayıt işlemleri 05.09.2022 tarihi itibari ile başlamıştır. Cam, pet, alüminyum ürün piyasaya süren firmaların tamamının kayıt edilmesi gerekmektedir.

Piyasaya Sürenlerin 30.09.2022 tarihine kadar ön kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Söz konusu duyuru ve "KULLANICI GİRİŞİ" platformuna

https://tuca.gov.tr/duyuru/depozito-bilgi-yonetim-sistemi-dbys-on-kayit-duyurusu/24 adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

 

Saygılarımızla,

Ankara Ticaret Odası